23.04.14, 12:59Andrzej Sadowski

Andrzej Sadowski dla Fronda.pl: Koszty złego rządzenia ponosi obywatel

Fronda.p: Jak ocenia pan  „Wieloletni plan finansowy państwa 2014-2017”?

Andrzej Sadowski: Określając go jednym zdaniem należy powiedzieć: zamiast zapowiadanych wcześniej zmian mamy wyłącznie podwyżkę opodatkowania w celu utrzymania złego rządzenia.

 Co to oznacza dla Polaków?

 Więcej podatków, gorsza jakość instytucji publicznych, które tak jak w przypadku służby zdrowia nie będą lepiej funkcjonować bo nie zostało nic zmienione. Tak jak to było w socjalizmie – socjalizmu nie uratowały kredyty z zagranicy tak i służby zdrowia prowadzonej przez rząd nie uratuje więcej podatków z naszej kieszeni.

 Czy były inne możliwości według, których rząd mógł zaplanować finansowanie państwa?

 Rząd zawsze ma wybór. To co zapowiadał przez tyle lat czyli odblokowanie gospodarki, zlikwidowanie barier dla przedsiębiorców, obniżenie opodatkowanie to nie zostało zrobione. Tak więc rząd wybrał wariant podwyższania opodatkowania, pogarszania warunków życia bo przepisów nie ubywa tylko przybywa. To jest kwestia wyboru rządu.

Wariant z obniżaniem opodatkowania i pozostawieniem tego jak jest, czyli nie robienie niczego poza propagandą oznacza wyłącznie złe rządzenie. Koszty złego rządzenia ponosi obywatel płacąc wyższe podatki i mając gorsze usługi publiczne, które rząd na siłę stara się nam dostarczać jak w przypadku wspomnianej już służby zdrowia.

 Równocześnie w Polsce utrzymywane jest dramatyczne dwucyfrowe bezrobocie. Wszystkie zapowiedzi, że kiedyś, bez robienia niczego, obniży się bezrobocie jest niepoparte jakimkolwiek działaniem, które ma to zmienić. Mamy wysokie bezrobocie i tym samym presje by młodzi ludzie od razu wybierali emigrację. Tylko za granicą mogą mieć pracę i szansę na lepsze życie. 

Not.Ab

 

Komentarze

anonim2014.04.23 13:06
A wszystkie trolle Tuska i inne zarzucają PIS-owi socjalizm.A sami w nim tkwią po uszy.U nas nie ma demokracji, tylko komunizm II.!!!
anonim2014.04.23 13:15
"Dziś słowa naszego rozmówcy potwierdza człowiek, który o warunkach komunistów na powstanie III RP wie dużo. Były aparatczyk komunistyczny, lider postkomunistów Leszek Miller przyznaje z pewnym oburzeniem, że komunizmu w Polsce nikt nie obalił. „Obalenie komunizmu, a właściwie nie tyle komunizmu, tylko realnego socjalizmu, na marginesie nikt go nie obalił, tak zwany komunizm został rozwiązany za porozumieniem stron przy okrągłym stole, nie trzeba było nic obalać ma swoje źródła głębsze i jest tych źródeł o wiele więcej, co najmniej kilka czynników spowodowało tą zmianę, a przede wszystkim niewydolność centralnie sterowanej gospodarki, tutaj należy szukać podstawowych przesłanek, już nie mówiąc także o polityce Michaiła Gorbaczowa” - tłumaczył Miller w Radiu Zet. Tak musimy jednak wspierać Ruch Narodowy on ich obali.
anonim2014.04.23 13:26
Mea Maxima Culpa! Polacy potrzebują oczyszczenia w ogniu! Ogniu Bożej Miłości! Obecnie kraj nad Wisłą jest cuchnącym teatrem cieni odgrywanym przez mafię byłej WSI i niemiecko-radziecką agenturę. IIIRP to radziecka matrioszka, którą znakomicie puentuje nadworny niemota Unii Europejskiej mówiąc: polskość to nienormalność, ściskając jednocześnie pięści w radosnym okrzyku milczenia: UDAŁO SIĘ! A gdzie jest ta prawdziwa, niepodległa i dumna POLSKA??!! Ona cały czas klęczy w smoleńskim błocie i się modli, pogardzana, wyszydzana, opluwana i wyśmiewana. Wznosi do Boga swe ręce oblane krwią swoich niewinnych dzieci. :( " Bo liczy się tylko MIŁOŚĆ... oraz Bóg, Honor i Ojczyzna!"
anonim2014.04.23 18:39
@temida PiS w tym kontekście nic nie zmieni niestety.
anonim2014.04.24 7:58
Słowa Sadowskiego to dowód, że w tych wyborach do wybierać musimy z partii: Korwin Mikke, Partia Libertariańska, Gowin. Bo nikt więcej podatków nie obniży.