Andrzej Jaworski dla Fronda.pl:  TV Trwam dopiero teraz będzie zdobywać  rynek reklam - zdjęcie
13.02.14, 17:31Andrzej Jaworski (fot: jaworski.pl)

Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: TV Trwam dopiero teraz będzie zdobywać rynek reklam

17

Fronda.pl: Od jutra TV Trwam będzie dostępna na multipleksie. Czy to jest sukces?

Andrzej Jaworski: Chciałbym by było to odbierane jako sukces ale to jest na razie taki sukces do połowy. Będziemy mieli TV Trwam na multipleksie cyfrowym ale walka, która była w to włożona, te prawie trzy lata starań, setki marszy, miliony złożonych podpisów, tą energię można było włożyć w to by był już drugi program albo by ta telewizja miała swoje filię w polskich miastach.

A czy obecnie TV Trwam jest konkurencyjna dla stacji już będących na multipleksie?

Stacje, które obecnie są na multipleksie to są stacje, które na nim nadają od dłuższego czasu. Zdobyły one rynek reklam, popularność głównie dzięki temu, że były ogólnie dostępne. A Trwam dopiero teraz będzie musiało, zwłaszcza rynek reklam, zdobyć.

Każda telewizja, która chce mieć super programy, super filmy itp. musi też mieć środki finansowe. A jeśli idzie o środki finansowe to jest chyba jedyna telewizja, która dostała koncesje, nie mogła nadawać i musiała, właściwie za nic, zapłacić prawie 2 mln zł.

W „Tygodniku Powszechnym” ukazał się artykuł ks. Jerzego Galińskiego, byłego redemptorysty, który ostrzega, że działalność o. Tadeusza Rydzyka może doprowadzić do finansowego kryzysu Kościoła, dla porównania przytacza sytuację ze Słowenii gdzie Kościół – jak pisze - był na skraju ekonomicznej przepaści. Czy takie ostrzeżenia są słuszne?

Ks prof. Dariusz Oko na ostatnim wykładzie w Sejmie powiedział, że zawsze w Kościele byli i będą Judasze. Ja tego byłego redemptorystę traktuję w ten sposób. Ktoś kto zostawia swój zakon a potem w mediach które są antykościelne, czy które walczą z Kościołem, publikuje różnego rodzaju bzdury nie zasługuje na inne miano.   

Not. Ab

Komentarze (17):

anonim2014.02.13 17:37
No i mamy wzór katolika. Kogo ten Pan ma na myśli mówiąc mamy telewizją Trwam ? Czy kościół katolicki jest partyjny , czy powszechny?
anonim2014.02.13 17:50
Bardzo się cieszę, że każdy człowiek będzie miał dostęp do tej telewizji. Jest inna niż wszystkie a myślę, że z czasem będzie lepsza, ciekawsza. Na pewno cały bój o miejsce na multipleksie opłaci się dla wszystkich Polaków na całym świecie! :-)
anonim2014.02.13 17:51
życzę aby tv Trwam wykończyła TVN
anonim2014.02.13 17:58
Kiedyś sam się nabijałem z Rydzyka i Radia Maryja, ale w końcu zrozumiałem że oglądam na co dzień syf i kłamstwo a cała ta machina (od kabaretów po materiały w Uwadze) która podsycała nienawiść do tego środowiska jest dalej kręcona na zamówienie polityczne. To jest ewenement żeby utrudniać jakiemukolwiek podmiotowi uzyskanie miejsca na multipleksie i ewenement żeby odbywały się tak liczne i częste marsze w obronie TV Trwam. To tylko pokazuje jak Polska zbliżyła się do Białorusi i Putina.
anonim2014.02.13 18:09
@prawidłowy: A skąd taka opinia? Fundacja Lux Veritatis zgadza się płacić za miejsce na multiplexie oraz (w odróżnieniu od niektórych wcześniejszych koncesjonariuszy) nie ubiega się o rozłozenie płatności na raty. Sęk w tym, że owe 1,7 mln opłaty LV zapłaciła za nic - płaciła nie mogąc jeszcze nadawać. To jest państwowe złodziejstwo.
anonim2014.02.13 18:16
@prawidłowi - masz w sobie wiele złej woli by tak bezczelnie kłamać. Nigdy o. Rydzyk nie twierdził, że powinien dostać koncesje za darmo. Oczywiście hipokryto nie przeszkadza ci, że koncesje na multiplexie dostały telewizje które nie spełniały nawet formalnych warunków takich jak baza programowa, doświadczenie i stan finansów. Dodatkowo jedna z telewizji jest powiązana z dworakiem poprzez firmę studioA gdzie był on jej szefem ale, widocznie na czas przyznawania koncesji, formalnie odszedł. I dworak rozłożył firmom opłaty na kilkadziesiąt rat. TV Trwam musiała zapłacić w całości zobowiązania choć nie mogła nadawać. @ stefa60 - wracaj do przedszkola bo widać, że myślenie jest jeszcze dla ciebie za trudne.
anonim2014.02.13 19:35
To zabawne, że bezinteresowni (?) krytycy TV Trwam juz się martwią, że "jak wygra PiS, to państwowe firmy zaczną się reklamowac w Trwam". Czyli, ze jak teraz prorządowe media dostają duże zlecenia reklamowe od rządu i państwowych spółek, to jest OK?
anonim2014.02.13 19:47
prawidłowy- tvn , polsat nie płacą podatku w Polsce a TRWAM tak , a swoja droga to na co są koncesję ? by kontrolować co ?
anonim2014.02.13 19:48
A teraz czas na kanał dla dzieci . :)
anonim2014.02.13 20:46
@habukak Ale smieszne!Prostata atakuje osobników od 20r-40r życia a hemoroidy od 20r-45r masz szanse się załapać.Bo z pamięcią to już źle a co będzie dalej?
anonim2014.02.13 20:48
@Teralla: No, dokładnie potwierdza Pan/i/ moją konstatację, że krytycy Trwam na zapas martwią się, co będzie za ponad dwa lata, a nie widzą skandalicznego numeru, jaki państwo zrobiło fundacji LV (zresztą sprawa idzie do sądu) - branie dużej kasy bez świadczenia zapłaconej usługi. @Rekkon - jest to wiedza powszechnie dostępna - pisało o tym wielu dziennikarzy. Może pan sobie zresztą zajrzeć do GW i obejrzeć ile tam jest ogłoszeń urzędowych rozmaitych państwowych instytucji.
anonim2014.02.13 21:33
@habukak Ty ze starością też nie wygrasz!
anonim2014.02.14 8:08
"Prawidłowy" - nieprawidłowo piszesz, gdyż założyłeś, że TV Trwam płaci za NADAWANIE ("...nie widzę powodu aby zwolnić ich z płacenia koncesji czy miesięcznych opłat za nadawanie z multipleksu!"), ale Fundacja płaci za coś czego nie ma od lipca 2013r.!!!! (2mln zł). Czy Ty chciałbyś płacić za wynajem samochodu przez pół roku i nim nie jeździć? Czy może uderzyłbyś od razu do biura konsumenta i uskarżał się na "naganne praktyki" wynajmującego? A Pan "pierwszy służący" Tusk dostając polecenie od swego oficjalnego mocodawcy (ludu - 2,5mln podpisów) olewa go... Dlaczego, pracuje zapewne dla innego mocodawcy... jakiego?
anonim2014.02.14 8:46
@bonitas "zy Ty chciałbyś płacić za wynajem samochodu przez pół roku i nim nie jeździć?" A Ty chciałbyś płacić np. na stocznie a potem widzisz jak one upadają a kasy nie ma? "Czy może uderzyłbyś od razu do biura konsumenta i uskarżał się na "naganne praktyki" wynajmującego?"- no własnie powalcz trochę o kasę ze stoczni jeśli tylko masz odwagę
anonim2014.02.14 9:21
Sprawa TV Trwam i MUX wygląda mniej więcej tak: Idziesz kupic samochód 1 stycznia i zapłacić musisz 1 stycznia ale odebrac go i jeździć nim możesz dopiero w lipcu !!! Kasa do zwrotu to jasne. A TV Trwam życzę wszystkiego najlepszego. Jedyna telewizja która jest jeszcze strawna bo tej reszty sieczki (tv rządowa, polsaty i tvny) nie idzie oglądać.
anonim2014.02.14 11:27
Zamiast tu udowadniać że to najlepsza telewizja zacznijcie ją oglądać. Jest dostępna na kablówkach i co, ogląda ją kilka tysięcy ludzi. Niech założyciel użyje zebranych danych - 2,5 mil ludzi w czasie spacerów ( w tym połowa to zwolennicy Sakiewicza , którego po robocie o. Rydzyk przegonił ) i na wszystko wystarczy. Jaki problem?
anonim2014.02.14 13:16
Czekałam ,mniej tępe lemingi pospadają z krzeseł gdy przetrawią informacje.Swoją drogą jak diabeł święconej wody KRRiT bała się tej koncesji.