Andrzej Duda zdecydowanie wygrywa w II turze. Nowy sondaż - zdjęcie
21.05.20, 16:00Fot. screenschot: Youtube

Andrzej Duda zdecydowanie wygrywa w II turze. Nowy sondaż

33

Według najnowszego sondażu Social Changes wykonanego na zlecenie portalu wPolityce.pl, w ewentualnej drugiej turze wyborów prezydent Andrzej Duda pokonałby wszystkich swoich kontrkandydatów, w tym kandydata Koalicji Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego.

Gdyby w II turze wyborów prezydenckich ubiegający się o reelekcję prezydent zmierzył się z obecnym prezydentem Warszawy, pokonałby go zdobywając 54 proc. głosów. Rafał Trzaskowski zdobyłby ich 46 proc.

Gdyby do starcia doszło pomiędzy Andrzejem Dudą a Szymonem Hołownią, to urzędujący prezydent wygrałby 52 proc. wobec 48 proc. dla Hołowni.

Kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przegrałby z Andrzejem Dudą w relacji 55 proc. do 45 proc.

Robert Biedroń mógłby liczyć w drugiej turze na 43 proc. głosów, wobec 57 proc. dla Andrzeja Dudy.

Kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak natomiast przegrałby w stosunku 39 proc. do 61 proc.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (33):

PIS PO PSL SLD Nowa Lewica 2020.05.31 12:27
PiS “reglamentuje” posłów Konfederacji w Sejmie Przez obostrzenia wynikające z pandemii rządzący chyba bardzo zatęsknili za długo zamkniętymi cyrkami, więc postanowili, że zorganizują go sobie w Sejmie. Władza w sposób skandaliczny i niesprawiedliwy zdecydowała, że zamiast dwóch posłów na sali plenarnej #Konfederacja może mieć tylko JEDNEGO posła. Jednocześnie zwiększyli liczbę miejsc dla swoich posłów (do 28) oraz Koalicji Obywatelskiej (do 16) i Lewicy (do 6). Mało tego poseł Grzegorz Braun został też ukarany obcięciem części pensji poselskiej za mocne słowa prawdy o ministrze Szumowskim,który kompletnie się pogubił, wymyślając kolejne absurdalne obostrzenia, zakazy i nakazy, a do tego zamieszany jest w afery finansowe. Nergal wczoraj powiedział chwaląc Hołownie że " satanista będzie szanował katolika który wyznaje poglądy ekumeniczne który buduje mosty" . Iście zastanawiające Ani zaborcy, ani okupanci nie zatrzymali nigdy pielgrzymki ! PIS tego dokonał https://image-media.gloria.tv/placidus/c/37j9h1mdlhfji2gn8sr986nvzkjtisbqtg5w9w8.jpg
Jan Radziszewski 2020.05.22 23:36
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi
stanisław2020.05.22 17:58
Specjalista od Scieków,powinien popłynąć z ściekami do Wisły,tam jest jego miejsce.
widz2020.05.22 14:29
PAD musi wygrać w pierwszej turze,bo "ciecia" osoba w państwie robi wszystko by rozwalić państwo i nie zdążyc z wyborami .!
qwerty2020.05.22 8:16
Srata tata. Wg. najnowszego sondazu to Dudus traci 20 pkt. Gacie na du.. wam sie palą.
enK2020.05.21 19:58
Jeszcze niedawno się spuszczaliście, że wygrywa zdecydowanie w pierwszej turze, czyli idzie dobre
Staruchu, przeczytaj to ponownie!2020.05.21 17:11
Krótka lekcja demokracji; dla staruchów i staruch z PRL-u i ich dziatwy. Wybór prezydenta, w tym przypadku, prezydenta Rz. P. to nie jest referendum w którym się głosuje ZA lub PRZECIW. Więc głosuj NA kandydata, a nie PRZECIW temu drugiemu, bo to nie ma nic wspólnego ani z demokracją, ani z wyborami, ale ma wszystkie elementy ignorancji. Niejednokrotnie, ostatnio coraz częściej, wybieramy zatykając przysłowiowy nos. A dlaczego tak jest? Nasz system wyborczy niewiele ma wspólnego z demokracją. Prezesi partii wyznaczają kandydata, a poprzez swoich ludzi (przy korycie) wymuszają posłuszeństwo. Opozycja zaś nie jest niczym innym jak kilku "bojarów" reszta, to ćma partyjna. Gdzie był Trzaskowski rok temu? Nie myślał o Belwederze inaczej jak o "nieruchomości". W mojej opinii, czy mi sie to podoba czy nie, jedynym poważnym kandydatem jest obecny prezydent, a nie Trzaskowski - capo di tutti mafii warsafskiej. Ja jestem "płynny" w trzech językach obcych (ruskiego nie znam) i czy z tego tytułu automatycznie się nadaje na jakieś "wysokie stanowisko"? Jest to oczywista brednia!
Albert2020.05.21 17:16
"Ja jestem "płynny" w trzech językach obcych " A konkretnie w których? Rosyjskiego nie znasz, jak sam napisałeś. Polski kaleczysz tak, że wyśmiałby cię trzecioklasista ze szkoły specjalnej. Znajomość niemieckiego znamy doskonale ze "sprechen du Deutsch", podobnie jak angielskiego. Jakie więc języki znasz "płynnie" katoprawacki ćwierćinteligencie - mitomanie?
Curiosité a tué le chat.2020.05.21 17:44
Ich erzähle dir mal wenn du meinen Arsch küsst. But don't touch my dick! Métetelo por el culo, pendejo!
Albert2020.05.21 18:34
Na Google Translate daleko nie zajedziesz katolicki półgłówku. Francuski - źle. Niemiecki - źle. Z angielskim ci się o dziwo udało nie popełnić błędu w tak krótkim zdaniu. W hiszpańskim nie jestem biegły, ale "por el culo" słyszałem tylko od jakichś dokerów w Chile i w Meksyku. Normalni Hiszpanie powiedzieliby "en el culo". Więc też źle. Nie zdałeś nawet tak banalnego testu. Nie pierwszy i nie ostatni raz.
Vete a la chingada!2020.05.21 18:56
Libre à toi de me prouver que j'ai tort! Et de toute façon, tu peux me lécher le cul quand tu veux. Ich werde es dir leicht machen: du bist Arsch mit ohren! 'W hiszpańskim nie jestem biegły.." a w jakim jesteś?
Andrzej2020.05.21 17:08
Jak pisowskie social changes daje tylko kilka % przewagi to wyPAD z pałacu musi być naprawdę blisko! Jest nadzieja!
Kazek2020.05.21 19:28
"Andrzej"/ vel...Keller ! Po co się wysilasz? Żebyś miał i 100 nicków, to i tak cię poznamy Lesiu K....! To TY ZE SWOIM PEDALSTWEM NIEDŁUGO WYPADNIESZ DO CELI + ! Wiesz, że tam to dopiero będziesz miał piekło!. Kiedyś opisywałeś jak sami więźniowie obchodzą się w więzieniu z pedziami! To jest dla nich największe przestępstwo, gdy się dowiedzą, że któryś siedzi za pedalenie dzieci! niektórzy nie wytrzymują! Więc ty też uważaj! Rząd rozważa teraz wprowadzenie też kary aż do dożywotniego więzienia! Oraz ma nie być przedawnienia! Miło wam nareszcie będzie....! hahaha..
onanizm sondażami 2020.05.21 17:07
Pamiętajcie kandydaci, Ludzie głosują PORTFELAMI ! Wybory rozstrzyga niewielka grupa wyborców określanych jako "niezdecydowani - niezależni", a tych jest okolo 10% całego elektoratu. Kandydacie, adresuj do nich, a nie do swoich zwolenników. I najważniejsze: NIE BĄDŹ CHAMEM, TY I TWOJA KAMPANIA, bo to jest recepta na przegrane wybory!
Jerzy2020.05.21 16:35
niestety, każdy dzień pobytu przygłupa Szumowskiego na ministerialnym stołku to strata kilku procent przez Dudę na rzecz czaskowskiego, Duda skończy jak kidawa z poparciem w granicach błędu statystycznego... Pomimo, że okres przeziębieniowy się skończył, i załapać katar jest coraz trudniej to szumowski obstaje przy "pandemii"... Ludzie rzygają już na hasło koronawirus, temat powinien zakończyć się w marcu - kwiecień powrót do normalności, nie stopniowy tylko z marszu, tak po prostu. Szumowski powinien wygłosić mowę, że ten wirus to fake news, ale nie wiedzieliśmy co będzie i dwa tygodnie trzeba się było przyglądać, a od 1-szego kwietnia do roboty. No ale, nie wygłosił, pewnie dlatego że ani on, ani żona, ani brat, ani zaprzyjaźniony instruktor narciarski nie zdążył by na tym zarobić...
ann2020.05.21 19:32
naucz się pisać poprawnie !!!!! byk i byki
Izydor2020.05.21 16:20
Znienawodzony Trzaskowski w cztery dni sprowadził rezydenta do parteru. Marzenia długopisu o drugiej kadencji odchodzą w niebyt.
Ryszard ....2020.05.21 19:17
"Izydorze" /Lewchu K.?/ W niebyt to ty może niedługo odejść wraz ze swoim pedałowaniem! Boisz się, bo się w końcu za was wzięli! Dziw mówili o tym! Brawo Rząd!
katolicka kretynizacja polski2020.05.21 16:15
Obecny prezydent to kukiełka partyjna, bez własnego zdania, bezwolna i uległa. W dodatku notorycznie łamie prawo!
suw2020.05.21 19:20
Już ci pisałem, zamilcz przygłupie !
edi2020.05.21 16:08
A ja UFAM PiS i Prezydentowi Dudzie - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
anonim2020.05.21 19:33
A ja już im nie wierzę ,nie są katolikami ,to tylko tak na pokaz.
kołobrzeg2020.05.21 16:08
Skąd ta pewność? Ja, były wyborca Andrzeja Dudy, myślę, że trzeba iść do babki i zobaczyć, co wróży.
Merkante2020.05.21 16:07
Duda... mierny prezydent, długopis podpisujący każdy bubel, zaprzysięgający komuchów. Gdy mógł się wykazać i np. pomóc frankowiczon to sprawę olał, woli wygłupiać się na tik-toku.
Pathfinder2020.05.21 16:26
Nikt komu dobro Polski na sercu leży tak by nie napisał jak ty. Albo ci płacą za te wypociny albo celowo wywołujesz emocje. Duda to bardzo dobry merytorycznie prezydent. Wszystkie mierniki stanu naszej gospodarki są wyśmienite, nasze państwowe przedsiębiorstwa odzyskały kondycje, społeczeństwo dostaje ogromne wsparcie o którym można było tylko pomarzyć za Tuska. Nawet przeciwnicy politycznie przyznają wyższość i klasę temu zgranemu zespołowi jaki stanowi Duda z polskim sejmem.
#NieGłosujęNaPiS2020.05.21 16:43
Ile ci płacą za tę pisowską propagandę?
Andrzej2020.05.21 17:06
Musi być w tej propagandzie naprawdę kiepski, że zesłali go akurat na frondę.
Konfederacja2020.05.21 16:06
Cóż... jak mawiał Korwin "demokracja to ustrój głupców", ten sondaż dobitnie to pokazuje.
Realista2020.05.21 16:05
54 do 46 w sondażu Social Changes a Trzaskowski jeszcze nawet nie rozpoczął naprawdę kampanii. Czyli Duda będzie musiał naprawdę się postarać żeby nie przegrać. Wypad 2020.
Pathfinder2020.05.21 16:13
Bądź szczery. Wiedząc że wybranie kogokolwiek innego poza PAD będzie oznaczało katastrofę polskiej gospodarki, czy zagłosujesz na kogoś innego? Kogo masz do wyboru? Trzy rumaki, a raczej chabety ze stajni George Sorosa. Wiesz co oznacza dla Polski wybranie któregokolwiek z nich - spadek na pozycje Bangladeszu. Trump i reszta świata z żadnym z tych trzech chłoptysi nie będzie chciała gadać
oLo2020.05.21 16:45
Polska teraz to Bantustan z wiecznie żywym prezesem Jarosławem.
AAAtomek2020.05.21 19:18
Patrząc na stadninę koni to nie chcę żeby PiS dalej rzadzil.
kampania2020.05.21 18:32
Jak to nie zaczął? Wrzeszczy we wszystkich mediach już od chwili wyłonienia go na kandydata. Grozi, tumani, przestrasza....