Andrzej Duda z największym zaufaniem wśród Polaków - zdjęcie
18.06.20, 16:21Prezydent Andrzej Duda/YT/prezydent.pl

Andrzej Duda z największym zaufaniem wśród Polaków

29

Pracownia CBOS przeprowadziła sondaż, w którym zbadała zaufanie Polaków do polityków. Liderem okazał się prezydent Andrzej Duda, któremu ufa aż 56 proc. Polaków. Na drugim miejscu jest premier Mateusz Morawiecki z zaufaniem 54 proc., a trzecie miejsce należy do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, któremu ufa 53 proc. respondentów.

Badanie przeprowadzono na przełomie maja i czerwca. Wynika z niego, że prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 56 proc. ankietowanych. Nieufność w stosunku do niego zadeklarowało natomiast 33 proc. badanych. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 54 proc. badanych, a nieufność wobec szefa rządu wyraziło 34 proc. z nich.

Podium zamyka minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ufa mu 53 proc. respondentów, a przeciwną odpowiedź wybrało 25 proc.

Na czwartym miejscu jest prezes Prawa i Sprawiedliwości z zaufaniem 40 proc. badanych. 47 proc. ankietowanych natomiast wyraziło nieufność wobec szefa partii rządzącej. Pierwszą piątkę liderów zaufania zamyka minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, któremu ufa 39 proc. ankietowanych. Dalej jest lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (38 proc.), marszałek Sejmu Elżbieta Witek (32 proc.) i lider Porozumienia Jarosław Gowin (30 proc.).

Ostatnie miejsce w rankingu zajął lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, któremu ufa zaledwie 18 proc. ankietowanych. Nieufność wobec lidera Lewicy wyraziło 31 proc. badanych.

kak/PAP

Komentarze (29):

qwerty2020.06.19 8:43
Już nie sondaże z miażdżącą wygraną w wyborach tylko z zaufaniem, ale blamaż.
Walter2020.06.19 8:19
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Skrytykował promowanie przez Unię Europejską żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które bardzo łatwo można byłoby sfałszować.
Nie chcę Twojej modlitwy2020.06.18 22:25
[Wikipedia] "W przeprowadzonej 10 maja 2015 pierwszej turze głosowania zajął pierwsze miejsce, zdobywając 5 179 092 głosy, co stanowiło 34,76% głosów ważnych. Ponieważ żaden z kandydatów nie przekroczył progu 50% głosów ważnych, Andrzej Duda wszedł do drugiej tury głosowania wraz z Bronisławem Komorowskim, który otrzymał 33,77% głosów ważnych[66]. Spośród kandydatów, którzy przegrali w pierwszej turze, oddanie na niego głosu zadeklarował Grzegorz Braun[67]. Przed drugą turą otrzymał także poparcie Prawicy Rzeczypospolitej[68], Unii Polityki Realnej[69] i Samoobrony Odrodzenie[70]." 34,76% głosów na Dudę. Wybaczcie, ale żadna to większość, żadni to "Polacy". To ledwie 1/3 narodu, która nie akceptuje nikogo poza sobą, ale zebrała się do kupy i okupuje całą resztę.
4442020.06.18 19:54
Pamiętacie akcję Tuska "zabierz babci dowód" (żeby nie poszła na wybory) ??? To teraz zróbmy inna akcję "zawieź babcię na wybory nawet na wózku inwalidzkim" - bo przegramy Polskę !!! Pełna mobilizacja Polaków !!!
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce?2020.06.18 19:45
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 ! 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 "𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈" 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
Pamiętaj: SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ ! 2020.06.18 19:45
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐉𝐀𝐍𝐊𝐄𝐒𝐈 𝐁𝐔𝐃𝐔𝐉𝐀 "𝐂𝐇𝐄𝐑𝐍𝐎𝐁𝐘𝐋" 𝐃𝐖𝐀 𝐑𝐀𝐙𝐘 𝐃𝐑𝐎𝐙𝐄𝐉 𝐍𝐈𝐙 𝐎𝐑𝐘𝐆𝐈𝐍𝐀𝐋! 𝐊𝐔𝐏 𝐑𝐄𝐀𝐊𝐓𝐎𝐑𝐘 𝐔 𝐍𝐀𝐒 - 𝐀 𝐂𝐇 ... 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
Urszula2020.06.18 18:57
Popiera Dudę 56%, ale głosować na niego chce tylko 40%. Jacyś popierdzieleni ci ankietowani.
Janina2020.06.18 22:00
Urszula"? ...Kellerze Lechu...vel.....! Spokojna twoja łysa pałka, bo chyba już nie rozczochrana! Nie gorzej są popierdzieleni od ciebie!
Leszek 2020.06.18 18:17
A Trzeszczak to dopiero kanalia. Ale to tez masoneria. - Bycie stypendystą Sorosa to musi być straszna rzecz, prawie pan zemdlał - rzucił w pewnej chwili Rafał Trzaskowski w trakcie spotkania z wyborcami na Białołęce. Wcześniej blisko 1,5 godziny odpowiadał na pytania mieszkańców o tramwaje, metro, mosty, bazarki, mieszkania komunalne czy edukację. Sprawa pojawiła się, gdy pytanie o jego życiorys i to, jaka fundacja Sorosa ufundowała stypendium zadał Dariusz Matecki, bloger i vloger współpracujący wcześniej z Ministerstwem Sprawiedliwości. Matecki - który jak twierdzi Ministerstwo obecnie nie jest z nim związany - został przez kilkadziesiąt osób na sali w białołęckim domu kultury wybuczany, a odpowiedź Trzaskowskiego sala przyjęła gromkimi brawami. - Nie ma nieścisłości w życiorysie. Stypendium było fundacji Sorosa, Oxford w tym uczestniczył. Nie muszę sobie nic ujmować w życiorysie - rzucił Trzaskowski. To był moment, w którym sala opowiedziała się zdecydowanie po stronie kandydata PO i Nowoczesnej. Wcześniej atmosfera była zdecydowanie mniej serdeczna. Trzaskowski wraz z uczestniczącym w spotkaniu Pawłem Rabiejem z Nowoczesnej odpowiadali na pytania o trudności mieszkaniowe, komunikacyjne, "obiecanki cacanki" obecnych władz dotyczące miejskiej komunikacji i tak dalej. - Ja w przeciwieństwie do konkurencji nie przyjdę i nie powiem, że zbuduję tu 15 szkół. Białołęka jest priorytetowa, Będziemy budować według potrzeb - mówił Trzaskowski. https://www.rp.pl/Wybory-samorzadowe/180839918-Rafal-Trzaskowski-na-Bialolece-czyli-od-Sorosa-do-metra.html
Leszek 2020.06.18 18:09
To jest fakt. B’nai B’rith – Loża Polin - Mościcki zdelegalizował, a KACZYŃSKI PRZYWRÓCIŁ !!!! 22.XI.1938 Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował, a 9.IX.2007 Lech Kaczyński przywrócił działalność masońskiej B’nai B’rith – Loża Polin Dekret który w trybie natychmiastowym wyjmował spod prawa wszystkie stowarzyszenia masońskie na terenie kraju. Składał się on z sześciu artykułów, które mówiły m. in. o karze więzienia i grzywny za tworzenie, działalność, wspieranie oraz sympatyzowanie z lożami oraz przekazaniu majątku zlikwidowanych stowarzyszeń na cele dobroczynne. Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, rozwiązujący antypolskie organizacje masońskie w Polsce. W 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin. Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r za zgodą Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego?! Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce. https://gloria.tv/post/i3WbUGo8Ln6J6LmXVEvhvWkaH
Leszek 2020.06.18 18:08
Pis i PO to jedno gniazdo. Ich mocodawcy to Masoneria. Taka jest prawda . PiS jest w koalicji z masonerią i wykonuje jej polecenia?! Czy wygramy ze złem świata? https://www.youtube.com/watch?v=WlN-Ta-SQNg
Janka2020.06.18 18:04
Nie żebym nie wierzyła tym badaniom, ale czy szefem szefa CBOS nie jest przypadkiem pan Mateusz Morawiecki?
Janina2020.06.18 21:39
Janka! Naprawdę gorszych bzdur nie mogłaś napisać ! Wstyd! Jak Premier Rządu może być szefem CBOS?? Wejdź, sobie i poczytaj, kto nim jest! Naprawdę, aż tak nie umiesz myśleć??? Czy udajesz???????????
Szybka Randka sex2020.06.18 18:00
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Janina2020.06.18 22:04
Najpierw wylecz się z HIV! Pisałeś, Lechu, że masz hiva!
Elektor o swojej rodzinie:2020.06.18 17:51
- „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” -
Joanna2020.06.18 22:08
Elektorze?? A ZGADNIJ DURAKU, CO NA OBCHODZISZ TY I TWOJE JAKIEŚ TAM PSEUDO- BLISKIE OSOBY W ISRAELU!??? Chcesz nas czymś straszyć???? Wytrzeźwiej, ogarnij się!
Elektor2020.06.18 17:49
Hahahhahaha Wśród beneficjentów menel+ była ta ankieta chyba robiona!:) Przez 5 lat taśmowo podpisywał podwyżki podatków i utrudnienia dla obywateli. Trzeba być menelem+ na głodzie alko żeby ufać takiemu osobnikowi:)
Konfederacja lubi petro-kopiejki.2020.06.18 17:46
Konfederacja i ich "leszki" ciągle weszą Żydów w rządzie, w Sejmie, wszędzie... A kim oni sami są? Czy Braun to nie jest żydowskie nazwisko? A już napewno Berkowicz. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? - Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? - Ciągle. Zatem: Czyj interes Konfederacja reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
lex2020.06.18 17:34
39% chce na niego głosować a ufa mu 54%, ciemnogrodzianie to kupią.
Janka2020.06.18 18:05
Sugerujesz że Fronda i PiSowski CBOS mają czytelników za idiotów? No w sumie się nie mylisz.
anonim2020.06.18 17:09
A temu Kamyszowi za co 38% za te 67 lat wieku emerytalnego. Chyba że chcecie żeby wam podniósł do 70 lat wiek emerytalny. Gowinowi za co 30% za ten rozgardiasz przedwyborczy przedłużony o miesiąc i zdenerwowanie wszystkich Polaków. Powinni go usunąć z porozumienia w niebyt polityczny. Fałszywy współkoalicjant partyjny.
Leszek 2020.06.18 17:03
To masoneria zaczyna stawiać na Trzeszczaka a nie na Dude. A by Polacy mieli do wyboru miedzy g..... małym , a szambem. Jednak oba śmierdzą. Tak czy owak będzie, decydował żyd Nowak.
AAAA2020.06.18 16:55
Co z tego, jeśli w innym sondażu PAD wygrywa z trzaskowskim 2% przewagą, a więc prawie błędem statystycznym. Wygląda na to, że połowa naszego społeczeństwa to beznadziejny motłoch, który nie potrafi odróżnić dobra od zła, prawdy od kłamstwa i którym można wygodnie manipulować. Jak można nabrać się na tęczowego lalusia, syna współpracowniczki SB Justyny, działającego wbrew żywotnym interesom Polaków jest dla mnie tajemnicą. Ale trudno - głupcy dostaną to, na co zasłużyli.
MT(*)2020.06.18 16:50
Ja już w zasadzie nie dziwię się ludziom, którzy zarzucają PIS oblicze marksistowskie, leninowskie czy nawet bolszewickie. Ale o tym na końcu. To ci sami ludzie, którzy metodami "totalnymi" oraz renegackim "ulicą i zagranicą" od 2015 roku usiłują wykoleić Polskę, nie licząc się z demokratycznymi werdyktami większości tych, którzy głosują. To co sami ludzie, którzy na uliczne awantury idą pod rękę z już ledwo żywymi byłymi UB-ekami, żądnymi zemsty awanturniczymi SB-kami, agentami pro-kremlowskich WSI, PZPR-owcami najtwardszego rdzenia 50 lat bolszewickiej komuny w zniewolonej Polsce. Wielu z tych teraz już niby nie-bolszewików, jak choćby Cimoszewicze, Święcickie, Millery, Cioski, Borowskie i cały szereg innych to teraz europosłowie, parlamentarzyści krajowi, doradcy różnych kandydatów lewackich ugrupowań. Chodzą na uliczne awantury, bezczelnie pokazują znak "V" i nawet krzyczą "precz z komuną".Taki Borowski nawet zaczął pokazywać się ze świętym dla pokoleń Polaków symbolem Polski Walczącej w klapie marynarki. Przecież te fotki jego łatwo znaleźć w internecie. TO TOTALNA PARANOJA OBŁĄKAŃCÓW, KTÓRZY CHCĄ PODPALIĆ POLSKĘ !!! Co więcej, rozejrzyjcie się wokoło, zobaczcie ilu z ludzi, których znacie jest zarażonych epidemią neo-komuny udającej bezczelnie, że z komuną nie ma nic wspólnego. Idioci uwierzą, paranoicy są w najwyższej fazie obłędu!
fekaliowy rafalek2020.06.18 16:41
Leszek to fekaliowa propaganda rafalka...
Leszek 2020.06.18 16:29
Po trzeźwemu byli ci co odpowiadali. Wasze sondaże tak prawdziwe jak istnienie koronaswirusa. To jest gebelsowska propaganda. W wykonaniu Marksistowsko bolszewickim.
fekaliowy rafalek2020.06.18 16:39
zrobil cie ojciec miekim wyprodukowal kretyna..
Janina2020.06.18 21:12
"Lechu "Keller!....vel dumny g..."! Ty bierzesz ciągle psychotropy, sądzisz, że inni też? Niestety mylisz się! Przysłowie mówi do ciebie: "SĄDZĘ CIEBIE WEDŁUG SIEBIE.."! O tym właśnie powyżej ci napisałam !