Jestem absolutnie za życiem” - powiedział prezydent Andrzej Duda i podkreślił, że jeśli posłowie uchwalą ustawę zakazującą zabijania nienarodzonych z przyczyn eugenicznych, on z całą pewnością ją podpisze.

W rozmowie na antenie Telewizji Trwam prezydent Andrzej Duda odnosił się także do kwestii 2 mld złotych dla mediów publicznych:

2 mld to kwota rzeczywiście bardzo wysoka, ale argument, że te pieniądze mogą iść na onkologię jest demagogią i zakłamywaniem rzeczywistości”.

Jak przypomniał:

W 2015 roku Platforma Obywatelska wydawała na onkologię 7 mld złotych, a w tym roku idzie na onkologię 11 mld zł. To o 4 mld więcej! Wsparcie dla onkologii będzie realizowane, bo przyjęliśmy Narodową Strategię Onkologiczną”.

Dodał, że argument opozycji to demagogia i powinna się ona uderzyć w pierś w kwestii dbania o onkologię:

Nawet poważni lekarze, jak były minister zdrowia w rządzie PO przyznają, że akurat w tym zakresie, to co robią polskie władze jest dobrze realizowane”.

W rozmowie poruszono także temat koronawirusa. Prezydent stwierdził, że pozytywnie ocenia działania służb i wszystko w Zielonej Górze przebiegło wzorcowo.

Mówiąc z kolei na temat zbliżających się wyborów prezydenckich oraz trwającej kampanii wyborczej, podkreślił:

Jestem bardzo wdzięczny za poparcie panu premierowi Kaczyńskiemu, premierowi Morawieckiemu, premier Szydło i wszystkim, którzy mnie wspierają”.

Stwierdził, że proces zmian w Polsce rozpoczął się dzięki zwycięstwu w 2015 roku i możliwe było realizowanie zobowiązań. Przypomniał:

Wyśmiewano się z nas, kiedy mówiliśmy, że wprowadzimy 500 plus, obniżymy wiek emerytalny. Na samym początku złożyłem ustawę o przywróceniu poprzedniego wieku emerytalnego”.

Zaznaczył, że jeśli chodzi o podwyższenie wieku emerytalnego, to firmował to swoją twarzą Władysław Kosiniak-Kamysz i zaangażowana była w to również Małgorzata Kidawa-Błońska.

Mówiąc o programach społecznych dodał:

Mam poczucie, że wreszcie prowadzimy politykę, która odpowiada społecznej gospodarce rynkowej. […] Polska gospodarka się rozwija, niech ludzie to odczuwają także we własnym portfelu”.

Dlaczego warto głosować na Andrzeja Dudę w zbliżających się wyborach? Jak stwierdził urzędujący prezydent – obawia się on, aby nie zostało zabrane to, co zostało już zrobione. Dodał:

Obawiam się, że jak ktoś inny będzie prezydentem, to będzie blokował dodatkowe świadczenia”.

Prezydent mówił także o kwestii reformy sądownictwa:

Jeżeli część środowiska sędziowskiego protestuje przeciwko Izbie Dyscyplinarnej SN, to jestem tym zdumiony. Uczciwy sędzia, który zachowuje się w sposób odpowiedni dla godności urzędu, nie popełnia przestępstw, to nie ma żadnego powodu, aby kwestionować Izbę Dyscyplinarną”.

Andrzej Duda jasno też wyraził swoje zdanie w kwestii tego, czym jest małżeństwo:

Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tak jest napisane w naszej konstytucji i taką rodzinę przede wszystkim powinno wspierać państwo. Nic innego nie może być małżeństwem”.

Dodał:

Nie dopuszczam absolutnie możliwości jakiejkolwiek zmiany”.

Mówił też o zagrożeniu niebezpiecznymi ideologiami, które promuje lewica. Jak podkreślił, należy chronić przed nimi dzieci:

Musimy się bronić przed wcielaniem pewnych ideologii”.

Cała rozmowa dostępna jest tutaj:

dam/radiomaryja.pl,TV Trwam