Andrzej Duda staje twardo w obronie polskich kopalń - zdjęcie
15.01.15, 12:01fot. YouTube

Andrzej Duda staje twardo w obronie polskich kopalń

8

Andrzej Duda skomentował wczorajsze przepychanki w Sejmie podczas prac nad ustawą, która ma umożliwić rządowi zamykanie kopalń: „Ewa Kopacz i koalicja PO-PSL pchają tę ustawę w Sejmie, łamiąc wszelkie opory i procedury konstytucyjne”. I dodał, że „ Dzisiaj premier Kopacz, PO i PSL boją się jak ognia słowa „likwidacja”, bo wiadomo, co ono znaczy. Nazywają to więc restrukturyzacją, ale jest oczywistą sprawą, że chodzi o likwidację i napisali to w ustawie. Jeżeli ktoś weźmie tekst tej ustawy i przeczyta , to tam słowo likwidacja pojawia się w każdym przepisie. To jest ustawa o likwidacji. Zresztą jej uzasadnienie zaczyna się od stwierdzenia, że ustawa jest po to, żeby likwidować kopalnie, poprzez przeniesienie ich do tzw. spółki restrukturyzacji kopalń”.

Andrzej Duda skierował również list do Prezydenta Komorowskiego, w związku z sytuacją w polskim górnictwie. Wzywa Komorowskiego, by ten nie mówił  „ja się w to nie będę włączał, bo nie będę stawał się stroną sporu”, ale by wypełnił powierzoną mu przez obywateli funkcję i bronił polskiego górnictwa i górników. Duda napisał, że „górnicy i ich rodziny potrzebują wsparcia Prezydenta RP”.

Dziś Andrzej Duda zaprezentował swój nowy spot wyborczy w którym poddaje mocnej krytyce działania rządu polskiego ws polskiego górnictwa. ZOBACZ:

 

Mm/TVP1/fronda.pl

Komentarze (8):

anonim2015.01.15 12:13
Niestety to już jest poziom żenujący. Sprawiedliwość w nazwie, a w działaniu restytucja najgorszych stron Polski szlacheckiej. Tylko że dziś szlachtą jest mundurówka, rolnicy, urzędasy i górnicy. Wielu z nich to nawet arystokracja Zaproponuj więc obłudniku konkretne rozwiązania: obniżkę płac, czy przywilejów tym pieszczochom po komunie. Oni godzą się na sprzedaż kopalni, ale pod warunkiem, że... nie kupi ich nikt prywatny. Żeby mogli doić resztę dalej.
anonim2015.01.15 12:14
Dobry plan WSI. Kopacz do wymiany. Ojciec Narodu chrabia Odmęt - Bul Komorowski wetuje ustawę...
anonim2015.01.15 12:24
no po prostu się wzruszyłem na jego słowa
anonim2015.01.15 12:29
A dlaczego PiS nie wrzeszczał jako opozycja że górnictwo pada, czego nic nie robili. Siedem lat laby i pilnowanie aby wykorzystać wszystkie należne im frukty z budżetu . To jest chamstwo, oni nie bronią górników oni bronią związkowców. Duda ten czy inny taki sam, walczy o stołek nie mając pojęcia o co chodzi.
anonim2015.01.15 13:04
Idźcie na szychtę i popracujcie sobie trochę na dole.
anonim2015.01.15 13:07
Ja nie chce utrzymywać ludzi wypędzonych z pracy w górnictwie , bo koszty społeczne będą większe. Wolski i niuedacznik z PSL przyznali że przez ich nieudolne rządy , górnictwo znalazło się w zapaści. To ich pod trybunał. To PSL ma najwiecej ludzi w kompaniach węglowych tzw menadżerzy od kur i kaczek. Nie będziemy dźwigać ich ciemnoty . A górnik tylko pracuje i chce pracować . Ta chołota nierządów szczuje ludzi na górników jakoby dokładała do górnictwa. A podatki to pies płaci 34rodzaje podatów nałożonych na górnictwo to co to jest ? Won z tymi co kosztują nas najwięcej i to są bezroby z rządu!!
anonim2015.01.15 13:14
A na zbity pysk to niech wywalą tych wszystkich ludzi z zarządów powiązanych głównie z ,,ludowcami" i nieudacznikami z PO, którzy biorą kilkusettysięczne pensje i horrendalne odprawy.
anonim2015.01.15 13:18
@janos A bul zrobi ci lewatywę!