Andrzej Duda: Przedsiębiorcy w Polsce są zadowoleni - zdjęcie
15.11.18, 13:54fot. screen youtube.com/prezydentpl

Andrzej Duda: Przedsiębiorcy w Polsce są zadowoleni

"Polscy przedsiębiorcy są zadowoleni z obecnej sytuacji gospodarczej; wielkim oczekiwaniem jest to, aby Polska stała się mocniejsza kapitałowo" - mówił prezydent Andrzej Duda otwieracjąc 3. kongres 590. w Jesionce.

"Mamy naszą Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju. Mamy w związku z tym realizowanych w tej chwili wiele programów. Jak można ten rozwój do tej pory ocenić? Myślę, że dobrze. A dzisiaj miałem możliwość usłyszeć, że nawet bardzo dobrze. Spotkałem się przed chwilą z przedstawicielami polskich przedsiębiorców, tzw. aniołami biznesu. I zapytałem o tą ocenę w stosunkowo wąskim gronie, więc każdy mógł się wypowiedzieć i każdy mógł szczerze powiedzieć, co sądzi na temat obecnej sytuacji" - mówił prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że z ogromną satysfakcją wysłuchiwał głosów przedsiębiorców, którzy chwalili obecną sytuację gospodarczą naszego kraju.

"Oczywiście dyskutowaliśmy także o przyszłości. Dyskutowaliśmy o tym, czego spodziewamy się i czego oczekujemy. Na pewno tym wielkim oczekiwaniem jest to, żeby Polska stała się mocniejsza kapitałowo. To jest coś, czego nam od samego początku brakuje" - wskazywał prezydent.

Jednocześnie prezydent Duda zauważył, że decyzja o wprowadzeniu w życie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych była konsultowana z przedstawicielami biznesu.

"Zapytałem, co państwo na temat tej ustawy sądzą, jakie jest ich zdanie, bo dla mnie to jest ostatni akord przed podjęciem w tej sprawie decyzji, na co czas mam do poniedziałku , do 19 listopada. I usłyszałem, że ta ocena jest pozytywna, że ta ustawa jest potrzebna. Że oczywiście państwo prezesi, przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego, że ona będzie wywoływała dla pracodawców pewne obciążenie. Ale z drugiej strony wierzą również w to, że dzięki korzystnym rozwiązaniom, jakie są tam dla pracowników (...) faktycznie będzie możliwość stworzenia silnych instrumentów kapitałowych i w związku z tym stworzenia także swoistego koła zamachowego dla polskiej gospodarki, co pozytywnie wpłynie w przyszłości na jej funkcjonowanie" - powiedział Duda.

mor/PR24/Fronda.pl