Andrzej Duda ostro o rządach PO-PSL: Górnikom odpowiadali pałami i kulami - zdjęcie
26.06.20, 18:49Fot. screenshot - TVP Info

Andrzej Duda ostro o rządach PO-PSL: Górnikom odpowiadali pałami i kulami

6

- „Ten dzień jest dla mnie dniem szczególnym, bo on wygląda jak całe ostatnie 5 lat. Zaczął się bardzo wcześniej rano, przez cały dzień podróżuję, odwiedzam moich rodaków i zakończy się późnym wieczorem. I jest wszystko: jest deszcz, grad i słońce. Tak było przez ostatnie 5 lat: było wiele trudnych momentów, ale moment, kiedy przychodzi do mnie mała dziewczynka i dziękuje za 500 plus i czy wyprawkę, to są właśnie te słoneczne chwile i wiesz, że było warto – mówił dziś prezydent Andrzej Duda w Rybniku.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Rybnik, kiedy podsumowywał swoją pięcioletnią kadencję.

- „Moment, kiedy przychodzi rodzina z piątką, szóstką dzieci i dziękują, to wiesz, że było warto. (…) Polska się zmieniła, zmieniła się na lepsze” – mówił walczący o reelekcję prezydent, na co zebrani skandowali: „Dziękujemy!”.

Andrzej Duda mówił o swoich planach, które chce zrealizować w kolejnej kadencji:

 - „Wierzę w to, że mamy szansę stać się najlepiej funkcjonującym kraje w UE pod każdym względem, tylko trzeba konsekwentnej prospołecznej i propaństwowe polityki, bez złodziejstwa. O to właśnie są te wybory, o to jaka będzie w przyszłości Polska i dla kogo ona będzie. Czy będzie dla szerokiego spektrum obywateli, czy będzie wąskiej elity, która będzie się pasła kosztem reszty społeczeństwa? O te są te wybory” – podkreślał.

- „Te wybory są o to, czy będziecie państwo słyszeli w telewizji, że opłaca się pracować w Polsce, czy że nic się nie opłaca. Że nie opłaca się utrzymywać polskich stoczni, Polskich Linii Lotniczych LOT, najlepiej sprzedać, a najlepiej to wiecie komu. Ja mówię nie. To my będziemy ich kupować, zobaczycie” – dodał.

W swoim wystąpieniu nawiązał do nagranej przez kamery w Sejmie rozmowy Borysa Budki z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, kiedy to politycy ci chwalili rozwiązania zawarte w Tarczy antykryzysowej:

- „Głęboko wierzę w to, że nawet ci, którzy dzisiaj protestują nie będą mogli zaprzeczyć, że Polska jest lepsza. Już dzisiaj wielu z nich po cichu to przyznaje. Sami to słyszeliście, kiedy panowie z opozycji mówili w Sejmie, że te tarcze, to dobrze działają”.

Prezydent zachęcał, aby przed pójściem na wybory zastanowić się, kiedy żyło się lepiej. Czy przed 2015 rokiem czy teraz:

- „Pała i kule były odpowiedzią na protesty górników” – przypominał.

- „Złodzieje” – skandowali mieszkańcy Rybnika, odnosząc się do rządu PO-PSL.

Na spotkaniu w Rybniku Andrzej Duda zapowiedział zwolnienie z podatków emerytów, kiedy uda się pokonać pandemię koronawirusa.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (6):

Jan Radziszewski2020.06.27 0:25
Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. piątek, 26 czerwca 2020 26 VI 2020 Klątwa rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę Piątek, 26 czerwca 21.40 Zapisz dziecko - Tak, dojrzał owoc. Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce. Teraz Polskę sprzedał w USA. Zatem rzuć na niego klątwę Bożą. - Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo. Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen. Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
stan2020.06.26 19:49
Trole internetowe przekręcają fakty żeby skompromitować prezydenta;i tyle w tym temacie.
Anonim2020.06.26 19:33
Maliniak Duda już zapomniał, jak oni traktowali protestujących?
Piotr Nowak2020.06.26 19:31
A za to wy macie inną technikę - walicie im ściemę prosto w oczy, a potem ordynarnie robicie swoje. Zobaczycie, w końcu zrobią wam wjazd na Warszawę, to znając Jarosława Wrednego-Strachliwego I, będą na nich czołgi czekać. :D
katolicka kretynizacja polski2020.06.26 19:01
PiSdziaki za to głodziły w sejmie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów oraz znęcały się psychicznie wyzywając ich od smierdzieli a o przedsiębiorcach pałowanych i gazowanych nie będe wspominał! także yebnij się w ten spasiony ryj PADnóżku żoliborskiego kurdopla!
Walter2020.06.26 18:58
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Krytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał rocznie 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Na koszt państwa poleciał do Waszyngtony w czasie kampanii wyborczej, żeby zrobić sobie reklamę. Chciał przeprowadzić prezydenckie wybory korespondencyjne w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania.