Andrzej Duda na meksykańskiej ziemi - zdjęcie
25.04.17, 06:35Fot. Radosław Czarnecki, lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia

Andrzej Duda na meksykańskiej ziemi

Państwowa część wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Meksyku rozpoczęta. Ceremonia oficjalnego powitania prezydenta odbyła się na dziedzińcu historycznego Palacio Nacional w Mieście Meksyk. Gospodarzem uroczystości był prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto.

Przy dźwiękach hymnów narodowych w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej prezydent Andrzej Duda został oficjalnie powitany w Meksyku.

Ceremonia odbyła się na głównym dziedzińcu Palacio Nacional, z którego balkonów zwisały wielkie flagi narodowe Polski i Meksyku. Po uroczystości, podczas której prezydent Duda dokonał przeglądu kompanii honorowej, doszło do spotkania prezydentów, wspólnego zdjęcia i przekazania prezentów.

Po ceremonii odbyły się rozmowy plenarne delegacji obu krajów poświęcone współpracy politycznej i gospodarczej. Prezydenci Duda i Pena Nieto podpiszą deklarację o partnerstwie strategicznym. Przywódcy Polski i Meksyku wygłoszą także oświadczenia dla mediów.

Po południu czasu lokalnego prezydent Andrzej Duda spotka się z przedsiębiorcami z obu krajów, którzy biorą udział w Forum Gospodarczym Polska-Meksyk.

emde/Polskie Radio