Andrzej Duda ma powody do niepokoju. Sondaż - zdjęcie
27.01.19, 10:00

Andrzej Duda ma powody do niepokoju. Sondaż

25

Prezydent Andrzej Duda jest nisko oceniany przez Polaków. Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię SW Research dla dziennika ,,Rzeczpospolita'' wynika, że urzędująca głowa państwa ma raczej negatywne opinie w społeczeństwie.

Dokładnie aż 43 proc. badanych oceniło prezydenturę Andrzeja Dudy negatywnie, a pozytywnie jedynie 39 procent. 19 proc. badanych nie miało w tej spraiwe jednoznacznego stanowiska.

Według SW Research gorzej prezydenturę Andrzeja Dudy oceniają mężczyźni, osoby powyżej 50 lat oraz te z wykształceniem wyższym, wyższymi dochodami i mieszkający w największych miastach.

W przeprowadzanych dotąd sondażach dotyczących wyborów prezydenckich w 2020 roku pozycja Andrzeja Dudy jest tylko nieco lepsza od pozycji prawdopodobnego kandydata, obecnie szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. To wraz z przedstawionymi wyżej raczej negatywnymi ocenami prezydentury wskazuje, że kandydat PiS może mieć niemałe trudności z wiktorią. Trzeba nad tym pilnie pracować, bo takiej klęski i katastrofy jak zwycięstwo Tuska zdecydowanie Polsce nie trzeba.

bb/rzeczpospolita, fronda.pl

Komentarze (25):

Tomasz2019.01.28 22:58
Żona żydówka go za nos wodzi więc co się dziwić.
Zenon2019.01.28 20:37
Myślę, że Polakom nie potrzeba ani takiego prezydenta jak Tusk, ani jak Duda. Jeden wart drugiego. Panią Szydło bym wybrał, a nie Dudę i Tuska. Ale kto układa nam menu do wyborów? :)
Zenon2019.01.28 20:32
Maliniak dał się poznać Polakom. A propos, kto i skąd wyciąga takich pajaców do wyborów? I kto ustala Polakom listy wyborcze? :)
Jack Em2019.01.28 8:10
Tak to jest jak się każdemu chce zrobić dobrze i każdemu nadstawia się tyłka a nie dba o swój elektorat , który jak wiemy był ... solidną większością.
Mateusz Jegliński2019.01.27 21:30
Nikt nie wystawi tuskosa, to nie realne. Problemem jest P Duda, niezwykły szkodnik, a poza tym zwyczajnie głupi. On naprawdę myśli, że ludzie nie pamiętają, jego wetowania ustaw sądowych? Że nie pamiętają, kto przed wetowaniem dzwonił do niego. Nie pamiętają, że żadnej obietnicy nie dotrzymał, tylko się podpinał pod PIS decyzje? Nie będą mu pamiętać jego "doradczyni" Romaszewskiej? No cóż , parafrazując pewne powiedzenie, z UW można wyjść, ale UW z Dudy nie wyjdzie nigdy. Myślał cwaniaczek, że można być prezydentem bez zaplecza, że można kpić z tych, którzy go wynieśli do władzy. No i pojechał. Osobiście nie zagłosuję na P Dudę. Można mnie oszukać raz.
Olej2019.01.27 14:04
Kandydować na urząd prezydenta RP powinna Beata Szydło ! Lub ktoś z tej naprawdę prawej strony, ktoś o wyjątkowym autorytecie i życiorysie. Narodowcy ! Polityka jest umiejętnością osiągania celów. Jakie cele osiągnął Pan Korwin w ciągu 30 lat swojej politycznej kariery ? Narodowcy o ile zrealnieją w stosunku do PiS-u traktując rządy tej partii jako etap dla siebie i jednocześnie miękki pomost dla zdobycia władzy, dla wprowadzenia swoich ludzi w struktury państwa, a nie totalną negację. Powinni pozbyć się gadaczy i wątpliwych autorytetów, które swoje polityczne istnienie tworzą na ostrych i skrajnych diagnozach rzeczywistości. Ilu działaczy narodowych zostało wprowadzonych w struktury władzy, urzędów państwowych ? Nijak się dopatrzyć lub usłyszeć co owe autorytety mają do powiedzenia w kwestii rozwiązywania diagnozowanych przez siebie problemów Polski. Nie wystarczy gadać, że jest źle, trzeba wskazać co zrobić by było lepiej lub dobrze. Na prawicy są ludzie o nieposzlakowanej opinii, ludzie uczciwi i rzetelni, mający autorytet, żeby wymienić Pana dr Leszka Żebrowskiego. Ma on niesamowity posłuch wśród młodych ludzi, olbrzymi dorobek pracy nad zmianą świadomości młodego pokolenia poszukującego tożsamości w odkłamanej najnowszej historii Polski. Pan dr. Żebrowski ma olbrzymi w tym udział. Dziwię się, że nie powstał jeszcze jakiś polityczny komitet prawicy z łożony z takich właśnie osób. Korwinoidalna figura z Panem Braunem z uporem maniaka kieruje swój polityczny realizm w stronę antyamerykańską, antyeuropejską, podnosząc we wszystkim spisek żydowski. Jakoś ciągle brakuje owego realizmu na kierunku sowieckim, nie ma także tego realizmu w odniesieniu do możliwości utrzymania suwerennej Polski w sytuacji gdybyśmy w istocie zrezygnowali z patronatu Ameryki w Europie Środkowej. Zakładając, że problem amerykańsko żydowski zostaje odprawiony przez w/w Panów gdyby oczywiście przejęli władzę w Polsce, jaką mają recepturę na przyszłość ? Co by zrobili wobec zajęcia przez Sowiety Krajów Bałtyckich, Ukrainy i cała sowiecka potęga znalazłby się nagle w bardzo bliskiej odległości od Warszawy. Co wtedy Panie Braun ???
Pat2019.01.27 13:15
Po telefonie z Niemiec zawetował i tym samym zniszczył reformę państwa.Tak zostanie zapamiętany.
Olej2019.01.27 12:50
Nie da się siedzieć na kilku koniach jednocześnie. Wybierałem Pana wraz z rodziną. Za weto wobec reformy sądownictwa, za zdymisjonowanie Pana ministra Macierewicza, za brak ujawnienia aneksu WSI, za pański gabinet person z koziejowym rodowodem, za rozmijanie się pańskich deklaracji z faktami. Naszego głosu Pan już niema !
em. inż.2019.01.27 12:57
Duda musi odejść!
ZostańProfesjonalnymŁapaczemHostii2019.01.27 12:30
Każdy kolejny sondaż pokazuje, że Dudyń musi mentalnie wrócić z nart i zająć się fizycznym łapaniem hostii po kościołach, bo ten chwyt znowu wystarczy na radiomaryjną kato-ciemnotę. Ale nawet gdyby Dudyń ruszył w Polskę Hostiobusem i robił pokazy łapania hostii w 10-12 różnych gminach dziennie, to wyłapie przegraną z Tuskiem, o ile ten stanie w wyborcze szranki prezydenckie. Przede wszystkim dlatego, że Tusk jako prezydent nie dopuści do tego, żeby się nim ostentacyjnie podcierał żoliborski gnomek. Prezydent jako poniewierany chłoptyś na posyłki, na gwizdek potrzebny do nocnego podpisywania bez czytania? Na to Polacy już sobie nie pozwolą.
mario2019.01.27 12:48
Tusk jako prezydent przestałby być prezydentem, bo przestałaby istnieć Polska.
o. D.2019.01.29 9:21
Jak zwykle autor postu obraża mnie nazywając "radiomaryjną ciemnotą". To ci mowa miłości!
Jaromir2019.01.27 12:28
Kończy się, nareszcie, klęska i katastrofa, czyli kadencja Ciepłego Budynia - Dudy. Wydawało się, że już gorszego prezydenta niż L. Kaczyński, być nie może. A tu taka niespodzianka! Tamten, przynajmniej, nie łamał prawa i konstytucji, jak ten obecny - zakała prawa i zakała UJ!
Bizon2019.01.27 12:08
Ja głosowałem na Andrzeja Dudę, ponieważ obiecał dbać o interes Polski i o to, by nasz kraj nigdy więcej nie padał przed nikim na kolana. To był zapowiedź, która nie pokryła się w rzeczywistości. Owszem, możemy powiedzieć, że nie padamy na kolana przed Niemcami, Rosją czy Unią Europejską. Ale zmieniliśmy klęcznik. Pomijam politykę na kolanach wobec USA, bo można ją jakoś tłumaczyć. Ale polityka na kolanach wobec Ukrainy i Izraela mnie osobiście obdarła ze złudzeń, że na fotelu prezydenta zasiada prawdziwy polski patriota i mąż stanu. Zawiodłem się na panu Dudzie. Miała być aktywna prezydentura i całkowite zaprzeczenie prezydentury opartej na pilnowaniu żyrandola. Tymczasem jest to bardzo miałka kadencja i absolutnie nie zdziwię się, jeżeli zakończy się na jednej. Prezydent Duda rozbudził nadzieję Polaków. Zwłaszcza elektoratu patriotycznego i narodowego. Tymczasem jego urząd niczym szczególnym się nie wyróżnił. Owszem, ładnie mówi i wygląda, ale za słowami nie idą oczekiwane czyny. Jeżeli mnie, jako jego wyborcę, ba, jako jego fanatyka z 2015 roku dziś niczym on nie imponuje, to może być nas więcej. W ramach żółtej kartki dla niego i PiS w tegorocznych wyborach zagłosuję na koalicję Ruchu Narodowego, Korwina i Brauna.
mario2019.01.27 12:41
Wywód Bizona jest przykładem błędnie wycią- gniętych wniosków.Ktoś,kto mieni się fanatykiem PIS i PAD chce "zawiedziony"głosować na obóz narodowy,Korwina,Brauna,albo nigdy nie głosował na PIS i PAD-a,albo jest człowiekiem płytkich zasad.Nie ma innej alternatywy dla Polski jak PIS ,a w miejsce PAD-a nie musi być PAD.
bicz na prawactwo2019.01.27 11:12
Budyń się nie niepokoi, bo on już nawet nie marzy o reeelekcji :)
Laura2019.01.27 10:32
Nie chce mi się wierzyć żeby ktoś tak skompromitowany jak Tusk wygrał wybory!!To by swiadczyło o nieprawdopodobnej głupocie Polaków.
Reytan2019.01.27 12:03
Nie slyszalem,zeby glupota miala granice.
urszula2019.01.27 10:24
Tak, to bedzie kleska dla Polski,jesli wybory prezydenckie w 2020 r. doprowadza Tuska do fotela głowy panstwa. Nie mozna do tego dopuscic dlatego tu bardzo wiele dobrego moze przyniesc postawa koscioła. KOSCIÓL w ten trudny czas....powinien oprzec sie na młodziezy,potencjalnych wyborcach,czyli dorosłych obywateli a juz byłoby bardzo dobrze ,gdyby powstały druzyny harcerskie instruktorskie ,ktore mogłyby w całym kraju inicjowac imprezy, zloty, rajdy etc.etc na ktorych byłby obecny nasz PREZYDENT Andrzej Duda. Frondo masz lepszy pomysł,jak zaradzic -zablokowac ewentualna wiktorie Tuska?
Reytan2019.01.27 12:02
PIS wystawiajac dude spowoduje ,ze elektorat PIS-u nie pojdzie do wyborow.
Iga2019.01.27 23:03
reytan! Czy uczyli cię w szkole jaką literą zaczyna się pisać wszelkie nazwiska!? Jak myślisz, czy swoje nazwisko, też piszesz małą literą / tak jak ja teraz ci je napisałam!/ ? Przecież to poniżające,czy to przez ciebie zamierzone?
Grzegorz2019.01.27 10:20
Wszystko zależy od tego totalni wystawią. Jeśli to będzie Tusk to Duda głosami głównie wyborców dużych miast przegra. Jeśli natomiast wystawiliby takiego np Schetynę to Duda wygrywa w cuglach.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.01.27 10:11
Jest jeszcze jeden problem z panem Prezydentem. Ten miły Pan ma najprawdopodobniej przed sobą trybunał za łamanie Konstytucji. Złamał Konstytucję ułaskawiając Mariusza Kamińskiego, nie zaprzysięgając trójki sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez poprzedni Sejm i zaprzysięgając czterech sędziów wybranych przez obecny Sejm. Chyba nadaje się do wymiany. Z obozu prawicy ja proponuję pana Andruszkiewicza. Oczami wyobraźni widzę jego spotkanie z Trumpem. Taki słodki obrazek.
mario2019.01.27 12:22
Marzenia platfusa.Natomiast swoim wyborcom PAD naraził się blokując reformę sądownictwa,niezbędną dla rozwoju Polski,także ustawę degradacyjną.
Andrzej2019.01.27 10:07
Pseudodziennikarstwo. Przecież z zacytowane sondażu wynika, że Polakom nie potrzeba takiego prezydenta jak Duda, a nie jak Tusk.