Andrzej Duda: będę walczył o zwycięstwo - zdjęcie
12.11.14, 08:33Andrzej Duda (fot. TV Republika)

Andrzej Duda: będę walczył o zwycięstwo

7

„Nie ma takich kandydatów, których nie da się pokonać. To kwestia wiary, ciężkiej pracy i odrobiny szczęścia. W tych wyborach będę walczył o zwycięstwo, o zaufanie Polaków. Chciałbym przemóc podział polityczny Polaków” – powiedział na antenie Telewizji Republika Andrzej Duda.

Wczoraj Jarosław Kaczyński ogłosił na konferencji w Krakowie, że Duda, eurodeputowany PiS, będzie kandydatem tej partii na prezydenta.

„Powiedziałem, że to będzie inna prezydentura niż ta, którą można obserwować dzisiaj. To będzie dynamiczna prezydentura” – mówił Duda o swoich planach. Dodał, że prezydent jest darzony dużym zaufaniem, a jego pozycja musi być silna na renie międzynarodowej.

„Zapowiedziałem, że obowiązki prezydenta będą przez mnie realizowanie rzetelnie. Stawiam na współdziałanie w ważnych dla Polski sprawach. Chodzi o jednolite stanowisko Polski na arenie międzynarodowej” – wyjaśnił Duda, odwołując się do Konstytucji RP.

Stwierdził, że jego inspiracją będą działania śp. Lecha Kaczyńskiego.

bjad/tv republika

Komentarze (7):

anonim2014.11.12 8:35
Dzisiaj w TVN24 doradca Prezydenta Nałęcz w rozmowie z Jareczkiem porównał Pana Dudę do giermka Kaczynskiego. Bylem zaskoczony językiem Pana Nałęcza, który porównał Pana Dudę do ręcznika rzuconego na ring w starciu z Prezydentem Komorowskim. W obliczu zagrożenia środowisku Prezydenta kandydatem opozycji zaczynają puszczać nerwy. Porównując merytorycznie obecnego Prezydenta i Pana Dudę, to Pan Duda zna kilka języków, jest prawnikiem, wykładowcą, ma też doświadczenie polityczne. Doświadczenie polityczne jest ważne, lecz ważniejsze jest umiejętność słuchania i podejmowanie trafnych decyzji w politycznych niestandardowych sytuacjach. Doświadczenie w takich sytuacjach nie zawsze się sprawdza. Młodość, uczciwość i potencjał intelektualny jaką posiada Pan Duda, może okazać się trafnym wyborem. Trzeba pamiętać o wpadkach obecnego Prezydenta, który podzielił Polaków wprowadzeniem swojego marszu w dniu Niepodległości. Brakiem uszanowania obywateli pod krzyżem. Zlekceważeniem milionów podpisów obywateli w sprawie licencji na nadawanie TV Trwam, po przez swojego człowieka Jana Dworaka. Za decyzjami jakie były podejmowane przez Pana Dworaka stał Pan Prezydent Komorowski jako jego człowiek.
anonim2014.11.12 8:49
Tak współpracował z prezydentem Kaczyńskim że nie wiadomo ile osób i kto poleciał do Smoleńska. Duda miał być prezydentem Krakowa i przegrał z Majchrowskim. PiS widzę że i prezydenckich wyborów nie chce wygrać. Najlepiej jest w opozycji, doić kasę jeździć po Europie i świecie za naszą kasę. Oczywiście na każdym kroku walczyć o tych biednych , niedożywione dzieci, jak te najlepsze syny prawicy z Madrytu.
anonim2014.11.12 8:57
Czyli rzucili jakiegoś anona, żeby przegrał z Komorowskim. Można się było tego spodziewać.
anonim2014.11.12 9:15
Wreszcie Ktoś kto ani półdupkiem nie siedział przy Okrągłym Stole.
anonim2014.11.12 9:31
Przeczytajcie najwyższy czas nr 42 tam jest scenariusz który jest realizowany...
anonim2014.11.12 18:41
brawo Duda pokonaj tego ciula Bronka i jego grubą loche
anonim2014.11.12 18:46
Wykształcony , znajomość języków obcych , młody , nie uczestniczył w bandzie okrągłostołowej , piękna zona , nie wspomnę że przystojny. Nie ma komunistycznej przeszłości ! Młody i ma charyzmę! Będzie moim kandydatem!!