Amerykanie zwiększają presję na Kreml - zdjęcie
20.10.18, 09:32zdj. screen Youtube

Amerykanie zwiększają presję na Kreml

Stany Zjednoczone nie tylko podtrzymują, ale i rozszerzają sankcje wobec Federacji Rosyjskiej. Jak czytamy na portalu Jagiellonia.org,  Amerykanie co miesiąc lub dwa będą wprowadzać nowe sankcje. Poinformował o tym Kurt Volker, przedstawiciel Departamentu Stanu USA ds. Ukrainy.

Stany Zjednoczone zwiększą presję na Kreml. Waszyngton ogłosił wprowadzenie szeregu nowych sankcji przeciwko Rosji z powodu sytuacji na Ukrainie, które będą wprowadzone co miesiąc lub dwa miesiące.

O tym powiedział specjalny przedstawiciel Departamentu Stanu USA ds. Ukrainy Kurt Volker podczas przemówienia na konferencji w think tanku Atlantic Council w Waszyngtonie.

Opowiadając o strategii wobec Rosji, amerykański dyplomata powiedział: „próbujemy zwiększyć presję, którą stawiamy na Rosję, żeby zmusić ją negocjować w celu politycznego rozstrzygnięcia konfliktu” na wschodzie Ukrainy.

Zwrócił też uwagę, że w kwestii antyrosyjskich sankcji USA „ściśle współpracują z europejskimi sojusznikami”. „Obejmuje to utrzymanie amerykańskich sankcji, a także regularne zaostrzanie tych sankcji w ciągu czasu. Zobaczycie wejście w życie dodatkowych sankcji co miesiąc lub dwa, jak już widzieliśmy” – podkreślił Volker .

Podkreślił, że Europejczycy również utrzymują obowiązujące sankcje. Wcześniej Departament Stanu zażądał, aby Federacja Rosyjska anulowała tzw. „wybory” w okupowanym Donbasie.

Jagiellonia.org