15.02.19, 08:00

Ambasador Anna Azari: Premier Netanjahu nie wypowiedział tych słów

Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari zapewniła, że premier Benjamin Netanjahu nie wypowiedział przypisywanych mu przez ,,Jerusalem Post'' słów. Na jego osobistą prośbę gazeta zmieniła już swój artykuł.

,,Szanowny Panie Dyrektorze, bardzo proszę o przekazanie Kancelarii Premiera Morawieckiego, że informacje podane przez Jerusalem Post na temat wypowiedzi premiera Netanjahu są nieprawdziwe. Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali. Przede wszystkim Premier Netanjahu chce podziękować za ciepłe przyjęcie podczas swojej wizyty. Jeśli chodzi o briefing dla prasy izraelskiej – odpowiadając na pytanie o wspólną deklarację dwóch Premierów [z 27 czerwca 2018 r.], Premier Netanjahu powiedział, że jednoznacznie je podtrzymuje i dodał, że nikt nie został pozwany do sądu za wypowiadanie stwierdzeń o tym że byli Polacy, którzy indywidualnie współpracowali z Niemcami. W żadnym momencie nie wspominał w tym kontekście o polskim narodzie. Premier Netanjahu z niecierpliwością czeka na spotkanie z premierem Morawieckim w przyszłym tygodniu. To jest osobista wiadomość od mojego premiera. Jerusalem Post już zmienił swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa - stało się tak na prośbę Premiera Netanjahu'' - napisała dosłownie ambasador Azari.

W czwartek wieczorem ,,The Jerusalem Post'' podała, jakoby premier Netanjahu powiedział w Warszawie, że Polacy kolaborowali z ,,nazistami'' w Holokauście.

bb/tvp info

Komentarze

Arturo2019.02.19 15:35
idą w zaparte
Franek2019.02.17 13:43
Ale ty żydówo to zrobiłaś rok temu won paszła
Michał Pasierb2019.02.15 12:15
Żenada;szkoda słów....
Ryszard Olejniczak2019.02.15 9:11
"Premier Netanjahu nie wypowiedzia tych słów" Premier Netanjahu ma własny język a jak nie to ma rzecznika prasowego. Zostaliśmy znów przez panią ambasador potraktowani jak obrażona służąca. Podobnie owa dziennikarka opluła naród a sprostowano, że polskiego rządu nie było. O nazwaniu "wybitnym polakiem" enkawudzisty - mordercy polskiego podziemia na wszelki wypadek zapomniano. Niestety mamy do czynienia z odrżzającym faszystowskim antypolonizmem.
Alojzy Cedzidl2019.02.15 12:52
Faszystowskim antypolonizmem , To dlatego ,że Hitler podobno miał żydowskie korzenie ?
real2019.02.15 8:54
Wstrętna baba
Jan Radziszewski2019.02.15 8:47
Problem rozwiąże się sam . + + NIEMIEC Podobnie jak żydów NIET I NIE BUDIET Z oczyszczenia świata w potopie ognia i siarki /Łk 17.26-30) ocaleją tylko Prawdziwi żydzi - którzy nawrócą się i uwierzą w Ewangelię + Pan : 568 Zniknie wielowyznaniowość, a ludzie innej wiary staną się katolikami. Resztka Żydów, jaka - pozostanie przyjmie chrzest i staną się Kościołem. niedziela, 5 listopada 2017+++ 5 XI 2017 Trzeba Ci pisać o różnych sprawach i ludach i narodach Teraz porozmawiamy o przyszłości. O przyszłości narodów. Jak jest powiedziane – Niemcy czeka zagłada (jeśli nie odkupią swych win). Niemal całe Niemcy będą zalane przez morze, a na miejscu prasłowiańskiego Berlina będzie rosła puszcza. +++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię.
Andrzej Malik2019.02.15 8:47
Podsumujmy- najpierw Bibi powiedział, że t konferencja jak wypowiedzieć wojnę Iranowi. Następnie Matołusz bredził o śniegu w Warszawie, mimo pięknego słońca. Amerykanie jako wybitnych myślicieli podali Wałęse i żydowskiego komunistę. Później- dziennikarka amerykańska powiedziała że Żydzi walczyli z polskimi nacjonalistami. Matołusz godzinę czekał na spotkanie z Netanjahu, Netanjahu powiedział że polscy antysemici mordowali Żydów, a na końcu rozwaliliśmy mu samolot. O czymś zapomniałem?
Bizon2019.02.15 8:42
Zarówno PiS, jak również Andrzej Duda nie otrzymają już nigdy więcej mojego głosu. Zamiast zapowiadanego wstania z kolan, zmieniliśmy klęcznik i dziś zamiast przed Berlinem i Moskwą, jak było za rządów PO, klęczymy przed Kijowem i Tel-Awiwem.
Lew2019.02.15 9:36
Przed kimś trzeba zawsze klęczeć, takie jest życie.
Marian2019.02.15 8:40
Celowe sianie zamentu a ten wlasciwy przkaz juz w swiat poszedl
Alojzy Cedzidl2019.02.15 12:48
Trudno się z Panem nie zgodzić , jeśli by rozumiec inaczej , to tylko tak . Tym światem rzadza matoły , którzy nie zastanawiaj co i kiedy mówią . Podeprę Pana pytaniem : Celowe działanie czy matolstwo, ?
OLI2019.02.15 8:30
Plemię żmijowe powiedziało, że żaden żyd nie został pozwany za mówienie o tym, że Polacy współpracowali przy holocauście. Duda i jego ministry nie uczyły się logiki (jeżeli A -> B) ani gramatyki (zdania wielokrotnie złożone, zdania okolicznikowe wynikowe) więc z radosnymi gębami od samego rana rozpowiadają, że nic się nie stało. A nawet jak zrozumieli, to idą w zaparte.
to ostatnie wybory potem generał2019.02.15 8:54
"Polacy nic się nie stało, to tylko deszczyk kropi"- a głupcy i zaprzańcy radośnie potakują, bo tak wygodnie,- no bo jakżeż przyznać, że to strumienie rzygowin....
Stachu2019.02.15 10:32
"Ministrowie" jeśli już. "Ministra" to rodzaj żeński.
OLI2019.02.15 12:11
:) Zabieg stylistyczny użyty celowo; "ministry się nie uczyły" brzmi bardziej siermiężnie niż zwrot"ministrowie się nauczyli" i tak miało być. Forma "ministry" (l. mn.) jest również formą archaiczną. Analogicznie stosuje się zwrot "babowie powiedzieli" zamiast "kobiety orzekły". W moim środowisku te środki stylistyczne są pojmowane w lot, ale - jak widać - nie wszędzie znane. ;)
Alojzy Cedzidlo 2019.02.15 12:42
Niedobrze się robi .Premier powiedział ,że , kwiat jest czerwono - żołty Gorąco przepraszamy . Powinno być żólto- czerwony.. My , narod wybrany mamy , jako dziewiczo niewinny , prawo do takich pomyłek .