Ale sensacja! To Michał Kamiński jest ‘złym duchem’ Gowina - zdjęcie
27.04.20, 21:04Fot. Adrian Grycuk, via: Wikipedia, CC 3.0/ Jarosław Kruk, via: Wikipedia, CC 3.0

Ale sensacja! To Michał Kamiński jest ‘złym duchem’ Gowina

45

Jak dowiaduje się portal wPolityce.pl od posłów Porozumienia, to senator Michał Kamiński z PSL jest tym, który wymyślił i namówił Jarosława Gowina do rozbicia Zjednoczonej Prawicy. Jak twierdzą posłowie, w partii Gowina jest powszechną wiedzą to, że w całej sprawie nie chodzi o wybory korespondencyjne, ale o zbudowanie nowej siły politycznej na miejsce Platformy Obywatelskiej.

-„To Michał Kamiński, obecnie senator z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, współpracownik Władysława Kosiniaka-Kamysza, stoi za akcją rozbijania Zjednoczonej Prawicy. On wymyślił ten plan, a nawet miał osobiście przygotowywać Jarosława Gowina do spotkania z Jarosławem Kaczyńskim w ubiegłym tygodniu” – twierdzą politycy z Porozumienia.

Cała operacja z buntem Gowina przeciwko wyborom korespondencyjnym ma być jedynie zaprojektowanym przez Kamińskiego programem zbudowania nowej formacji, która zajmie dotychczasowe miejsce Platformy na polskiej scenie politycznej. To nowe „centrum” następnie miałoby wraz z SLD i partią Razem przejąć w Polsce władzę:

-„Michał Kamiński to sprawny polityk, uwielbiający takie kombinacje. Ma też osobiste motywy: niechęć do Jarosława Kaczyńskiego, który wbrew wielu prognozom Kamińskiego zdobył władzę, chęć dobicia Platformy, która go nie chciała po jego wyjściu z PiS, chęć zdobycia wreszcie mocnej pozycji po latach plątania się na marginesie” – przekonują dziennikarzy wPolityce.pl członkowie Porozumienia.

Plan przejęcia władzy ma się odbyć najpierw przez zrobienie z Jarosława Gowina marszałka Sejmu, a później przez utworzenie w Polsce rządu technicznego, na którego czele miały być może stanąć prof. Michał Kleiber.

Jak podkreślają posłowie Porozumienia, Jarosław Gowin, mimo, że przekonuje iż dojdzie do porozumienia z PiS, to ewidentnie pcha swoją partię do sojuszu z opozycją. Mimo tak istotnych wydarzeń w działaniu partii, od ośmiu tygodni nie zwołał on posiedzenia władz statutowych Porozumienia.

-„Najwyraźniej chodzi o to, by część posłów nie zorientowała się, że za chwilę rozbiją Zjednoczoną Prawicę, która w konsekwencji straci władzę, i na zawsze zostaną zapamiętani jako ci, którzy wykonali nową nocną zmianę. By nie widzieli, że przekazują władzę tym, którzy zapowiadają wściekłą zemstę na obozie, który poważył się wygrać w wyborach wbrew III RP - w tym wsadzanie ludzi do więzień bez powodu. No i by nie załapali, że w tej nowej konstelacji będzie może mandat dla Gowina i jeszcze jednej czy dwóch osób, ale reszta pożegna się z parlamentem. Tak jak pożegnała się większość działaczy Kukiza” – dodaje cytowany przez portal polityk.

kak/ wPolityce.pl

Komentarze (45):

Czes\\\\2aw2020.04.30 12:20
Dwaj polityczni pajace zgodnym głosem; to ile razy oni już zdradzili?...
mars2020.04.28 14:06
Gowin to tylko może być narzędziem jednorazowego użytku. Chodzi o wprowadzenie Tuska. Gowinowi dadzą jakiś ochłap .
ABBA2020.04.28 10:40
Wcale nie dziwne, że się dogadują. Obaj polityczni ślizgacze - ile to partii zaliczył kamiński, a gówin wyraźnie idzie jego śladem. Jako ludzie - nikczemni, bez sumienia; jako politycy - kombinatorzy i szkodnicy. Obaj już dawno powinni zniknąć ze sceny politycznej. Tylko w postkomunistycznej demokracji mogą tacy skompromitowani ludzie prowadzić swoje diabelskie gry.
ceramik2020.04.28 10:35
''Przyznam, że nazwisk pozostałych osób nie kojarzę,'' A to ch^j0za. To taki z niego działacz Solidarności, jak Borusewicz, czy Bolek. Wielu takich mieliśmy, niestety.
Toni 2020.04.28 10:33
Bydlak i świnia z tego Kamińskiego powinien zająć się swoim zdrowiem bo rak mu się w kazdej chwili odnowi i chciał takiego nieuleczonego raka zgotować państwu polskiemu i Polakom. Bydlak to mało powiedziane, najgorsza szuja z tego Kamińskiego. Gowin dał się takiej szmacie podpuścić, myślałam,że jest mądrzejszy. Polacy by i tak na nich nie zagłosowali, bo PIS się sprawdził,a pozostali to miernota antypolska opozycja zdrajców.
BieS2020.04.28 9:59
Kamiński to jest dno ale to Gowin jest sprawcą chaosu, to puczysta, który zaprzedał duszę szatanowi i już się z tego nie wyzwoli. Przy wszystkim to miernota intelektu aby się dać takiemu bucowi podpuścić. Nie potrafi niczego przeprowadzić porządnie, ani reformy szkolnictwa ani wcześniej reformy sądów. Wreszcie postanowił zaistnieć jako zdrajca w wyjątkowo trudnej dla Narodu sytuacji. Paskudny charakter.
ABBA2020.04.28 11:15
I zły człowiek po prostu, który ponad wszystko stawia własne interesiki. Ponad rację stanu Rzeczpospolitej, ponad zdrowie i życie ludzi. Być moze jest przez kogoś zadaniowany, co też jest możliwe, a o czym świadczyłby upór, z którym rozbija prawicę. Albo tez rozpaczliwie próbuje wyjść z sytuacji, w którą sam się uwikłał. Nie chce pojąć, że już jest politycznym trupem, w każdym przypadku czeka go los politycznego zombi, takiego jak michał kamiński.
mordechaj2020.04.28 9:59
Przestańcie pisać i mówić o wyborach prezydenckich. To nie są żadne wybory prezydenckie, tylko plebiscyt wśród elektoratu PiS, czy popierają Dudę, czy też innych kandydatów. I raczej będzie to plebiscyt wśród połowy dawnego elektoratu PiS, bo frekwencja w tym plebiscycie wewnętrznym PiS szykuje się na poziomie 20-25%.
ABBA2020.04.28 11:03
Może ty wreszcie wmordecośtam.... przestaniesz wypisywać głupoty. Zabetonowany lub zadaniowany mózg wytwarza bełkot, który wzbudza jedynie politowanie.
Maciej Łagodny.2020.04.28 9:03
Mnie Ciekawi JAKIE ma Poglądy Michał Kamiński.Oto partie których był członkiem : Narodowe Odrodzenie Polski,ZCHN,Porozumienie Prawicy,PiS,( w 1999 r odwiedza gen.Augusto Pinocheta ),PSL ,współpraca z PO. I RODZI sie podstawowe Pytanie: JAKIE POGLĄDY POLITYCZNE ma to INDYWIDUUM???????????? Bo że KORYTO to PEWNE.
ABBA2020.04.28 10:59
Jego poglądy teraz można streścić właśnie tym jednym słowem: koryto. I jest to przykład człowieka, który całkowicie znikczemniał w polityce. Pamiętam, ze był przecież w PE i miał być nawet przewodniczącym grupy Konserwatystów i Reformatorów, w której jest PiS. Nie potrafił jednak współpracować z uczciwymi ludźmi i pycha doprowadziła go do całkowitego upadku. Tacy ludzie jak on potrafią już tylko siać zło, wszędzie, gdzie są.
Adam2020.04.28 8:53
dlaczego kameleony się nieujawnią tylko knują przeciw polsce
Roman2020.04.28 8:48
Sensacja to będzie, kiedy Macierewicz w końcu opublikuje swój raport z badania katastrofy smoleńskiej.
CIEMNOTA2020.04.28 9:46
Bez Macierewicza wszyscy na świecie bębnili od lat,ze to był zamach tylko w Polsce Tusk karmił swoją ciemnotę że to była katastrofa...powinni nabić go na Pal jak Azję i wystawić na pustyni ….
Marta2020.04.28 8:41
Na tle tych dupków pokazuje się w pełni wielkość Jarosława Kaczyńskiego; On nigdy nie wypowiada się pejoratywnie o swoich przeciwnikach ( czytaj: zdrajcach jak Giertych, Kamiński, Gowin, i wielu innych) Robi swoje, dla dobra Polski, tamci działają dla dobra?czyjego?
Roman2020.04.28 8:49
Rozumiem, że kiedy zwraca się do przeciwników "zamknijcie swoje zdradzieckie mordy", to nie nikogo w tym momencie nie obraża ?
Bogo2020.04.28 8:04
Pan Gowin stał się Covin-20 zmutowany Koronawirus zabełtał mu błękit we łbie i teraz niech kupi sobie blaszkę i.... to był mundry chłop, kurła.
anonim2020.04.28 7:48
Obaj skończą na śmietniku.
Pisie klamczuchy2020.04.28 7:20
A o tym ze Biolan nakręcił sk syna na wybory i teraz grozi piekielnymi mękami tym co się sprzeciwiają bo jest u psychola skończony to ani slowa
TYLKO PARCIE NA ZLOB W SKLADZIE TARGOWICY2020.04.28 7:04
W tym obecnie czerwonym psl vel zsl jest duzo zwierzakow miski tygryski ta partia zabladzila w lesie nie wiedza gdzie polnoc poludnie i nie wiedza tez co to jest dobro i zlo .
lucjanhenryk2020.04.28 6:10
Już był taki; Siciński mu było _ szlachcic nawet.. "Rozbił" sejm _ warchoł. Plan "naprawy" Rzeczypospolitej mieli również targowiczanie.... Nic nowego POd słońcem....
chca wrocic do szczawiu i mirabelek2020.04.28 7:08
w tym psl to teraz jest wszelka zbieranina targowicka to sa ludzie bez twarzy
co to da2020.04.28 5:07
Tak tylko co to da Kosiniakowi , że przyciągnie Gowina. Tu na pewno nie wzrośnie mu poparcie zwłaszcza w elektoracie poza miejskim. Zresztą ludzie nie lubią takich partyjny skoczków co raz popierają opozycję potem PiS a potem znowu opozycję. Na tym wizerunkowo oczywiście straci zarówno Gowin jak i Kosiniak. Oczywiście Panowie mogą się porozumieć na górze ale nie spowoduje to żadnego przepływu elektoratu a wręcz może spowodować jego odejście. Elektoratu PO też raczej w ten sposób raczej nie przyciągną do siebie.
tak2020.04.28 5:18
Kamysz na tym układzie nie zyska a Gowin tylko straci. W najlepszym razie podzieli los Kukiza albo Kamińskiego.Oni razem niczego nie zbudują bo ludzie nie są głupi żeby ich popierać.
kora2020.04.28 2:19
klocie sie jak swinie a ruski juz czeka to jest ich metoda sklocic marnych polaczkow a oni reszte dokonaja hanba zeby sie nie dojsc do porozumienia wy wszyscy co pracujecie dla ruska niemca i tak marnie buty im bedziecie czyscic i wasze pokolenia
ja22020.04.28 0:58
zdrajca Gowin podpala nasz Dom Polskę chce spalić razem z Domem wszystkie dzieci bezbronne które otrzymują pomoc od Domu Znowu ma tak być jak za tego bydlaka i folksdojcza Tuska gdy biedne dzieci tego Domu przymierały głodem , a otaczający nas świat się bogacił bo łajdacy z PO wszystko rozkradali z Domu...
Agnieszka2020.04.27 23:26
To dobra wiadomość, bo gdzie Michał Kamiński tam porażka. Nie chce się nawet przypominać tych polityków, którzy się przejechali na jego doradztwie, ale lista długa a Gowinowi za zdradę Polski się należy.
Kazek2020.04.27 23:25
Prowadził ślepy kulawego i do jednego dołu wpadli! Tak - Gowin - zdrajca, który oszukał swoich, którzy mu zaufali, podpuszczony przez szuję Kamińskiego - kolędujacego od dawna po różnych partiach (aż dziw, ze go jeszcze biorą - bo nie dość, ze zdrajca, to jeszcze mściwy!?) i kilku własnych "wirusologów" i "fachowców" od epidemiologii!!
joanna2020.04.27 23:07
Jeśli to prawda, że J. Gowin kolaboruje z M. Kamińskim "Miśkiem", to znaczy, że jest samobójcą politycznym. Zadawanie się z kimś, kto przeszedł wszystkie możliwe formacje polityczne, kto może w każdej chwili i każdemu sojusznikowi wywinąć kolejny numer, którego tamten się nie spodziewa, jest analfabetyzmem politycznym. Wszystko to wskazuje, że J. Gowin zachowuje się skrajnie nielogicznie i nielojalnie. Ale o wiele gorsze jest to, że podjął te wywrotowe działania - po pierwsze, w czasie niezwykle trudnym z powodu panującej pandemii i związanych z nią gospodarczych problemów; po drugie - w przededniu konstytucyjnego terminu wyborów prezydenckich. Jedno i drogie świadczy o jego chorych ambicjach, bezmyślnych kalkulacjach i osobistej kompromitacji jako polityka. Komuś, kto tak postępuje, JUŻ NIGDY NIE MOŻNA ZAUFAĆ!
ABBA2020.04.28 10:44
Pełna zgoda! Gowin jest już politycznym trupem, bo nie zaufa mu nikt. Co najwyżej mogą go wykorzystywać, dopóki komuś to się opłaca.
Sprytny ninja2020.04.27 22:53
1. Niech Gowin otrzyma co chce - będzie marszałkiem, może i prezydentem. 2. Niech zrobią nowy rząd PO+Konfederacja+PSL+Porozumienie 3. Niech rządzą. Trochę to potrwa, ale inaczej ludzie nie pojmą co to za gagatki
BieS2020.04.28 9:49
Sprytny to ty nie jesteś a ludzi nie trzeba sprawdzać oni już dawno pojęli, poza nielicznym,i co to za wredna gra.
Ewa2020.04.28 16:09
A potem już nie będzie co zbierać.
bogdanus2020.04.27 22:29
Bez poparcia społeczeństwa to tylko mogą sobie budować babki z piasku.
anonim2020.04.27 22:04
W zasadzie ideowo to się oni wszyscy w opozycji niczym nie różnią, idea fix: ŻŁÓB!
anonim2020.04.27 22:01
Nie jest to też bez przyzwolenia Platformy, bądź jej sponsorów, jeżeli jej członkowie tak ochoczo w tym uczestniczą, więc to tylko część prawdy, chyba że to całe towarzystwo nie wie że jest nieustannie rozgrywane!
anonim2020.04.27 21:56
Ani taki inteligentny, ani taki samodzielny Kamiński nie jest.
GIZD2020.04.27 21:35
chęć zdobycia wreszcie mocnej pozycji po latach plątania się na marginesie” – przekonują dziennikarzy w Polityce.pl członkowie Porozumienia. Po tej zdradzie nie będziecie nawet na marginesie, jedyne miejsce to śmietnik.
8882020.04.27 21:35
Nigdy tego Gowina nie darzyłem zaufaniem, ale nie mogę powiedzieć, żebym miał go za idiotę. No ale to się zmieniło, bo jak dał się zwieść temu łysemu szubrawcy, oszustowi i obłudnikowi, to Gowin jest dla mnie nie tylko judaszem (na razie niedoszłym) ale skończonym naiwniakiem i durniem PS Gowin nie idź tą drogą, bo ściągniesz hańbę na siebie i rodzinę
man.of.Stagira2020.04.27 21:30
W POLSCE p a n u j e demokracja z DOKŁADNOŚCIĄ do jedynej formacji. (od 1989 r.) . D l a t e g o żadna inna formacja nie może w Polsce rządzić. W Polsce j e s t demokracja bez-alternatywna - rządzić mogą t y l k o ONI. W PRZECIWNYM razie -jak dziś- mamy cyt. 'Zamach Stanu' -koniec cytatu. . ot, co..
Eleonora2020.04.27 21:26
Gowin powinien z Kamińskim utworzyć nową partię i powiedzieć sprawdzam. Społeczeństwo pokaże wam środkowy palec, bo takich padalców należy eliminować z polityki, dla dobra Polski i jej mieszkańców.
trujący Kartofel z sokiem z buraka2020.04.27 21:16
za Gowinem stoi gnidka , zwolennik Pinocheta- chłop niskopienny nizinny, stary działacz Kółek rolniczych i OSP
suw2020.04.27 21:14
Gowin, to były polityk PO. A niech spływa ze swymi 18 posłami z których zresztą co drugi ma gdzieś swego szefa-Judasza . PIS i bez łami-strajków se poradzi.
Dam2020.04.28 8:29
Morawiecki też był w PO, zapomnieliście już? Czy dopóki ktoś jest w PIS, to takie szczegóły nie są ważne?
BieS2020.04.28 9:42
Ty nie powinieneś się odzywać bo kompletnie nie rozumiesz o jaką stawkę chodzi.