Adam Bielan: Dzięki dobrym relacjom z USA jesteśmy bezpieczni jak nigdy - zdjęcie
24.06.20, 15:50Fot. The Whitehouse, via: Flickr

Adam Bielan: Dzięki dobrym relacjom z USA jesteśmy bezpieczni jak nigdy

7

-„Relacje polsko-amerykańskie są strategiczne dla USA i Polski. Dzięki temu w Polsce jest bezpiecznie jak nigdy dotąd. Na naszym terytorium stacjonują wojska amerykańskie, dlatego każdy potencjalny agresor musi brać pod uwagę fakt, że naruszając nasze granice atakuje także najpotężniejsze mocarstwo militarne na świecie” – podkreślał w czasie dzisiejszej konferencji prasowej rzecznik sztabu Andrzeja Dudy, Adam Bielan.

Sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy zaprezentował dziś nowy spot wyborczy, w którym podkreśla znaczenie sojuszu Polski z USA. Na konferencji prasowej rzecznik sztabu Adam Bielan zwracał uwagę, że jest to ważny sojusz nie tylko pod względem militarnym, ale również w aspekcie współpracy energetycznej i gospodarczej:

-„ Ale to także kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Dzięki świetnym relacjom prezydentów Dudy i Trumpa, dziś mamy w Polsce pierwsze dostawy gazu skroplonego z USA, co uniezależnia nas od dostaw gazu z Rosji”  - mówił.

Polityk zwrócił uwagę na ogłoszoną dziś inwestycję firmy Google:

-„Dzięki tym relacjom USA, w przeciwieństwie do UE, skutecznie blokują budowę drugiej nitki Nord Stream2. Ale te relacje mają także bardzo duży wymiar gospodarczy. Od wielu tygodni wiedzieliśmy o potężnej inwestycji w sektor IT firmy Microsoft. Dziś ogłoszono dwukrotnie większą inwestycję firmy Google. Zainwestuje w Polsce 2 mld złotych tworząc ponad 3 tyś. świetnie płatnych miejsc pracy w nowoczesnym sektorze IT” – mówił.

-„Polityka międzynarodowa to twarda gra interesów. Ważniejsze od uścisków i poklepywania po plecach jest zabieganie o dobro i interes Polski, co robi prezydent Duda - prezydent polskich spraw” -dodał.

kak/wPolityce.pl, Twitter

Komentarze (7):

to ja katolicka kretynizacja polski - tani alfons2020.06.24 18:44
Jestem jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
Seks kamerki2020.06.24 17:17
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.frircikvip.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
katolicka kretynizacja polski2020.06.24 15:59
Jestem jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
Anonim2020.06.24 16:08
Straśnie długo dochodzisz... i dojść nie możesz. Widać jesteś jednak impotentem.
katolicka kretynizacja polski2020.06.24 15:57
Bielan idioto! Nie dzięki dobrym relacjom tylko dzięki dobrym pieniądzom jakie PiS musi płacić za to bezpieczeństwo!
katolicka kretynizacja polski2020.06.24 15:56
towarzyszom radzieckim nie tylko obciągam ale i lecę kakałko
katolicka kretynizacja polski2020.06.24 15:55
To ja "Leszek" Keller-Krawczyk i moje usługi: obciągam i połykam!