Abp Stanisław Gądecki: Potrzeba abyśmy dawali świadectwo miłości do naszej Ojczyzny - zdjęcie
11.11.19, 07:00Screenshot Youtube - BP KEP

Abp Stanisław Gądecki: Potrzeba abyśmy dawali świadectwo miłości do naszej Ojczyzny

6

Potrzeba abyśmy dawali świadectwo miłości do naszej Ojczyzny, czyli miłości do wszystkiego co Polskę stanowi” – powiedział abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dodał, że rocznica odzyskania niepodległości to nasze wielkie święto.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił jednocześnie, że nie możemy zapomnieć o naszych przodkach, którzy po odzyskaniu niepodległości dzięki bardzo ciężkiej pracy i ofiarności, odbudowali naszą państwowość oraz krzewili oświatę oraz kulturę. Powiedział: „Dziś szczególnie pamiętajmy o nich w naszej modlitwie”.

Abp Gądecki przypomniał również o ważnej roli duchowieństwa, które pracowało wówczas zarówno nad świętością naszego narodu, jak również nad jego rozwojem gospodarczym i kulturalnym, a gdy trzeba było broniło niepodległości Polski.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył też: „Zgodnie z wielowiekową tradycją, sprawy dotyczące Ojczyzny otaczamy naszą modlitwą. U progu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego przypominajmy sobie ich miłość do Polski i módlmy się o Jej pomyślność”.

Episkopat.pl

Komentarze (6):

andrzejhahn32019.11.11 16:19
gadecki ty nierobie i pasozycie spoleczny SRAM TOBIE DO RYJA
Michal2019.11.11 14:23
Cały czas dajecie świadectwo. Kochacie te Polskę jak dojną krowę.
Agnieszka2019.11.11 12:26
No potrzeba, żebyście wreszcie w episkopacie dawali świadectwo miłości ojczyzny abp Gądecki, ale trudno dawać jak się jej nie ma.... Z próżnego i Salomon nie naleje. A na razie to odmówiliście "chłopakom", co ją mają Mszy świętej na rozpoczęcie Marszu Niepodległości, gdzie prowokacje lewactwa wobec którego macie dużo więcej wyrozumiałości (a może i policji) mogą doprowadzić do śmierci niektórych z nich. I jeszcze różaniec chcieliście im wyrwać z tych dłoni zaciśniętych, bo nie rozmemłanych jak wy, ale odważnych, gotowych do wali i oddania życia za ojczyznę i Boga. HAŃBA WAM!!!
Jasiek2019.11.11 8:56
warszawskagazeta.pl/kraj/item/3840-natrectwa-arcybiskupa-gadeckiego-co-sie-dzieje-z-polskim-kosciolem
Urszula2019.11.11 7:29
"Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc opływają we wszystko" "Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. NARÓD POWINIEN BYĆ PANEM WŁASNEGO LOSU i JEGO PRAWA POWINNY BYĆ NADRZĘDNE WOBEC PRAW KOŚCIOŁA. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród" "Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań" Tadeusz Kościuszko - listy do Adama Czartoryskiego.
mineciarz2019.11.11 7:11
Świadectwa miłości nie nakarmią głodnych, nie zapewnią edukacji i pracy. Tu nie trzeba miłości tylko rozumu i uczciwości, czegoś czego Kościół nigdy nie posiadał.