Abp Hoser: Aborcja to obraza Maryi. Matka Boża patrzy na to ze łzami w oczach - zdjęcie
03.09.17, 10:22zdj. screen SalveTV

Abp Hoser: Aborcja to obraza Maryi. Matka Boża patrzy na to ze łzami w oczach

Maryja jest dawczynią życia. Niszczenie ludzkiego życia, zanim się urodzi, obraża Ją bezpośrednio- podkreślił arcybiskup Henryk Hoser, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej w wygłoszonej w sobotę homilii podczas inauguracji peregrynacji kopii ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

Duchowny mówił o tym, że współcześni ludzie nie szanują życia. Niszczymy je poprzez nałogi, uzależnienia, brak odpowiedzialności za innych czy lekkomyślność. "(...)powodują one tysiące ofiar śmiertelnych i rannych w ruchu drogowym”- zwrócił uwagę hierarcha. Jak dodał, coraz częściej umieramy na choroby cywilizacyjne, które są skutkiem „chorego trybu życia i braku troski o otoczenie i środowisko wewnętrzne człowieka”.

"Śmiertelność z tego powodu tworzy smutny orszak dzieci bez rodziców, rodziców bez dzieci”- podkreślił arcybiskup. Duchowny wiele miejsca poświęcił również aborcji, której dziś pewne środowiska chcą nadać rangę prawa człowieka.

„Aborcja ma być prawem człowieka, a łono matki staje się miejscem śmierci dziecka na jej życzenie” – podkreślił hierarcha.

Jak podkreślił hierarcha, dawczynią życia jest Maryja, ponieważ Ona życie poczęła, urodziła i wychowała. Dlatego też aborcja, czyli „niszczenie życia ludzkiego zanim się urodzi", stanowi bezpośrednią obrazę Maryi. Jak dodał, niektórym dzieciom odbiera się prawo do życia, ponieważ są chore, "bo nie warte kochania, bo przeszkadzają zdrowym i pięknym”. Arcybiskup Hoser podkreślił, że Matka Boża patrzy na to wszystko ze łzami w oczach, tak jakby wciąż stała pod krzyżem. 

„Błogosław tym, którzy wiedzą, że dziecko jest największym darem Bożym, rodzinom wielodzietnym, tworzącym Kościół domowy – najlepszą szkołę socjalizacji i miłości bliźniego”- zwrócił się do Maryi hierarcha.

yenn/PAP, Fronda.pl