Abp Depo: Mądrość narodu, który buduje na krzyżu Chrystusa - zdjęcie
05.06.15, 06:09

Abp Depo: Mądrość narodu, który buduje na krzyżu Chrystusa

0

Centralne obchody Uroczystości Bożego Ciała dla miasta Częstochowy rozpoczęły się w częstochowskiej Archikatedrze. Mszy św. celebrowanej o godz. 10.00 przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Iść przed siebie to znaczy mieć świadomość celu, dokąd się zmierza. Tak idzie człowiek, tak idzie naród, tak idzie świat. My dzisiaj możemy to potwierdzić, że wiemy z Kim idziemy i do Kogo idziemy. I wiemy, dlaczego przyszliśmy na tę górę. Z serca kościołów archidiecezji, z Bazyliki Katedralnej weszliśmy tutaj na górę, ażeby wsłuchać się w serce Matki, która po swojemu, po macierzyńsku kształtuje losy każdego z nas. Do tego serca i Jej miłości się odwołujemy za każdym razem, w ważnych chwilach naszego życia. Dlatego trzeba ufać, trzeba wierzyć w mądrość narodu, który buduje na Ewangelii, który buduje na krzyżu Chrystusa i szczególnym zawierzeniu Maryi, Matce Boga. To są trzy zwierciadła wiary, które nas sprawdzają wobec świata, wobec każdego z nas” – mówił abp Wacław Depo na zakończenie uroczystości na jasnogórskim Szczycie. 

"Bez tego fundamentu: Ewangelii, krzyża i Bogarodzicy, nie będzie jedności międzypokoleniowej, nie będzie narodu jako wspólnoty – mocno podkreślił arcybiskup – A my wchodzimy na tę górę, żeby być jedno”. 

Następnie zabrzmiała ostatnia zwrotka Suplikacji, a także hymn „Te Deum”. 

pac/jasnagora.com