A jednak! Znakomity wynik PiS, MIAŻDŻY opozycję! - zdjęcie
13.04.18, 14:55

A jednak! Znakomity wynik PiS, MIAŻDŻY opozycję!

A jednak! Najnowsze badanie poparcia dla partii politycznych pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość ma się wprost świetnie. W sondażu przeprowadzonym przez CBOS na PiS chce głosować aż 46 procent wyborców.

To gigantyczna przewaga nad pozostałymi partiami. Druga Platforma Obywatelska ma zaledwie 16 proc. poparcia. Potem długo nie ma nic - i wreszcie pojawia się SLD z wynikiem 6 proc. oraz Kukiz'15 z poparciem 5 procent. Koniec! Nowoczesna (4 proc. poparcia) i PSL (3 proc.) plasują się poniżej progu wyborczego, tak samo jak Wolność (2 proc.) i Razem (1 proc.).

Ten tryumfalistyczny dla rządu sondaż opublikowano w dniu, w którym Kantar przedstawił zupełnie inne badanie - 29 proc. dla PiS, a 31 proc. dla Zjednoczonej Opozycji! Jak to możliwe? Wydaje się, że klucz leży w nazwach. W badaniu Kantar nie występowały nazwy główncyh partii - ,,biły się'' ze sobą Zjednoczona Prawica i Zjednoczona Opozycja. Ta pierwsza nazwa może części wyborców po prostu nic nie mówić, bo jest używana jednak dość rzadko i nie kojarzy się tak dobrze z PiS. Opozycja - to z kolei zawsze opozycja, tu wiadomo, o kogo chodzi.

Wydaje się więc, że prawda leży raczej po stronie pierwszego z omawianych sondaży, CBOS. PiS cały czas trzymałoby się mocno!

mod