Kandydujący do Parlamentu Europejskiego Kierwiński skonfrontowany został podczas rozmowy na kanale YouTube serwisu Onet z opiniami granicznych aktywistów, twierdzących, że sytuacja nielegalnych migrantów z Białorusi jest obecnie taka sama, jak za czasów rządów PiS.

Kierwiński bronił polskich pograniczników, mówiąc, że „robią fantastyczną robotę” oraz „bronią polskiego bezpieczeństwa”.

„Ale zupełnie co innego mówiliście jeszcze parę miesięcy temu. Klaskaliście na filmie Agnieszki Holland” – przypomniała politykowi PO, prowadząca rozmowę red. Magdalena Rigamonti.

„Ja nie klaskałem na filmie Agnieszki Holland. Proszę mi nie imputować takich rzeczy” – próbował bronić się Marcin Kierwiński.

Rigamonti dopytywała też byłego szefa MSWiA czy funkcjonariusze Straży Granicznej jednego dnia - 15 października „ze złych strażników za rządów PiS stali się dobrymi strażnikami za rządów PO”.

„Oni są patriotami i bronią polskiej granicy” - stwierdził Kierwiński, którego partyjny kolega biegał swego czasu z torbą przy białoruskiej granicy, przeszkadzając polskim pogranicznikom w tym bronieniu polskiej granicy, a eurodeputowana wybrana z list KO porównywała sytuację na granicy z Białorusią do nazistowskich obozów koncentracyjnych.