Śledztwo, prowadzone jest zgodnie z art. 148 kk par. 2 pkt 4 i ma na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wydarzenia. Prokurator Beata Starzecka zaznaczyła, że prokuratura na razie nie może udzielić szerszych informacji na temat postępowania.

W związku z tą tragedią, Polska oczekuje pełnego wyjaśnienia ze strony Izraela. Radosław Sikorski, szef MSZ, zażądał od strony izraelskiej pełnej współpracy z polską prokuraturą. Minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak również wyraził swoje zaniepokojenie okolicznościami tego tragicznego zdarzenia.

Warto zauważyć, że armia izraelska potwierdziła swoją odpowiedzialność za atak, co budzi ogromne zainteresowanie i oburzenie na arenie międzynarodowej. Oczekuje się, że Izrael przeprowadzi niezależne śledztwo w tej sprawie.

Tragiczna śmierć Damiana Sobola oraz innych wolontariuszy z konwoju humanitarnego w Strefie Gazy wywołała falę emocji i oczekiwań na wyjaśnienie okoliczności tego ataku. Międzynarodowa społeczność oczekuje, że odpowiedzialni za to wydarzenie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, a rodziny ofiar otrzymają należne im wsparcie i zadośćuczynienie.