Legia od pierwszego gwizdka arbitra z ogromną determinacją postanowiła narzucić faworyzowanym rywalom własne warunki gry.

Już w 3 min. spotkania gospodarze objęli prowadzenie po golu Pawła Wszołka, jednak dość szybko, bo już po upływie zaledwie trzech minut Aston Villa wyrównała po trafieniu Johna Durana.

Ponownie Legię na prowadzenie wyprowadził rozgrywający tego wieczoru znakomite spotkanie Albańczyk Ernest Muci w 27 min. meczu.

Gościom jednak ponownie udało się doprowadzić do remisu po golu byłego reprezentanta Francji Lucasa Digne na 6 minut przed zejściem obu zespołów na przerwę do szatni.

Zwycięskie trafienie, w 51 min. meczu znów było dziełem Muciego i Legia Warszawa niespodziewanie pokonała po znakomitym spotkaniu Aston Villę 3:2.

Wartość rynkowa zespołu Legii Warszawa wyceniana jest przez portal transfermarkt na 36,6 mln euro i jest ona aż ponad szesnastokrotnie niższa od tej, na jaką szacowany jest zespół Aston Villi  (597,7 mln euro), ale jak widać pieniądze na boisku nie grają.