Jednocześnie 72 proc. Ukraińców opowiada się za integracją Ukrainy z NATO. Poparcie dla przystąpienia Ukrainy do Sojuszu Północnoatlantyckiego w porównaniu z kwietniem br. wzrosło o 13 proc.

98 proc. ankietowanych stwierdziło, że popiera działania Sił Zbrojnych Ukrainy, w tym 88 proc. w pełni popiera, a 10 raczej. Podobny odsetek (98%) respondentów uważa, że Ukraina wygra wojnę. Tylko 1 proc. badanych stwierdziło, że nie wierzy w zwycięstwo Ukrainy, a kolejny 1 proc. jest niezdecydowanych.

91 proc. ankietowanych wyraziło poparcie dla działań prezydenta Zełenskiego (59% popiera zdecydowanie, 32% raczej je popiera). Tylko 2 proc. respondentów zdecydowanie nie akceptuje działalność przywódcy Ukrainy, reszta 5 proc. raczej nie popierają.

Sondaż opinii społecznej został przeprowadzony przez grupę socjologiczną „Rating” na zlecenie Centrum Badań Analitycznych (CISR) Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego (IRI) w dniach 27-28 czerwca na całej Ukrainie (czyli na terytoriach kontrolowanych przez Kijów, z wyjątkiem regionów czasowo okupowanych przez Rosjan), błąd nie przekracza 2 proc.

Jagiellonia.org