Ataki fizyczne, opluwanie czy przemoc słowna – wymierzone w chrześcijan to na ulicach Izraela niemal codzienność.

Jeden z izraelskich dziennikarzy postanowił jakiś czas temu przebrać się za chrześcijańskiego zakonnika, by doświadczyć tego wszystkiego, z czym zmagają się na co dzień chrześcijanie w przestrzeni publicznej Izraela.

Pierwszego aktu nienawiści doświadczył już po kilku minutach od momentu wyjścia w habicie na ulice Jerozolimy. Jego filmowy reportaż wstrząsnął opinią publiczną na całym świecie.

Atakowanie przez Żydów klasztoru i kościoła karmelitów bosych na Górze Karmel, opluwanie zakonnic czy atakowanie chrześcijańskich pielgrzymów to w ostatnim czasie chleb powszedni w Izraelu.

A jednak i tak na tym tle, pełen nienawiści atak w wykonaniu gromady żydowskich dzieci jest naprawdę szokującym zapisem przerażającej indoktrynacji Żydów do nienawiści wymierzonej w chrześcijan - już od najmłodszych lat.

Na opublikowanym przez dziennikarza Mateusza Grzeszczuka materiale filmowym, żydowskie dzieci z niebywałą zaciekłością, agresją i nienawiścią atakują dwie chrześcijańskie kobiety, wielokrotnie je uderzając, kopiąc czy opluwając.