„Pokażecie chociażby jedną notatkę, pismo, cokolwiek co wskazywałoby na współpracę SKW z Rosjanami? Nie pokażecie - jesteście patologicznymi, wrednymi oszustami” – pisał w social mediach, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego z lat 2014-15.

W odpowiedzi były już szef storpedowanej wczoraj w Sejmie głosami KO-Dro-Lewu Komisji, prof. Sławomir Cenckiewicz, zamieścił na swym twitterowym profilu skan dokumentu, który powinien zaspokoić żądania Pytla.

„Szef SKW gen. Janusz Nosek do samego dyrektora FSB gen. Aleksandra Bortnikowa o „gotowości do podjęcia rozmów dotyczących rozpoczęcia bliższej WSPÓŁPRACY” pomiędzy SKW i FSB FSB „służba partnerska” dla SKW!” – napisał w krótkim komentarzu do zamieszczonego dokumentu Cenckiewicz.

W piśmie do ówczesnego szefa SKW Janusza Noska z 31 marca 2011 roku gen. Bortnikow wyraża „gotowość do podjęcia rozmów dotyczących rozpoczęcia bliższej współpracy” pomiędzy rosyjską FSB a SKW. Zaprasza go także do złożenia wizyty oraz „ustalenia zakresu i charakteru przyszłej współpracy” pomiędzy wspomnianymi rosyjskimi i polskimi służbami.