W ub. tygodniu służby przeszukały wiele miejsc w Polsce, w ramach śledztwa dot. Funduszu Sprawiedliwości. Funkcjonariusze weszli m.in. do domów posłów Suwerennej Polski, mimo braku wcześniejszego wystąpienia o uchylenie im immunitetów i postawienia zarzutów.

Dziś do „prokuratora krajowego” Dariusza Korneluka wystąpił w tej sprawie Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek, domagając się informacji na temat realizowanych przez prokuraturę czynności.

- „Na podstawie doniesień w mediach Rzecznik podjął z urzędu sprawę przeszukań pomieszczeń i zatrzymań rzeczy w ramach prowadzonego w Prokuraturze Krajowej postępowania dotyczącego prawidłowości zarządzania i wydatkowania środków z tzw. Funduszu Sprawiedliwości”

- poinformowało Biuro RPO.

- „Z doniesień w mediach wynika, że funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali przeszukań m.in. w domach posłów Dariusza Mateckiego, Marcina Romanowskiego, Michała Wosia i Zbigniewa Ziobry. Do przeszukania domu posła Zbigniewa Ziobry miało dojść pod nieobecność mieszkańców, doszło przy tym do uszkodzeń budynku”

- przypomniano.