Vouchery, kosze prezentowe czy drobne upominki, to ważne czynniki motywacyjne, które mają szczególnie silny wydźwięk w okresie bożonarodzeniowym. Sprawdź, które upominki są najchętniej wybierane przez przedsiębiorców i jakie korzyści dla firmy niesie za sobą ten gest.

Dlaczego warto wręczać prezenty biznesowe?

Wręczanie prezentów na święta Bożego Narodzenia to coś więcej niż tradycja. Środowisko biznesowe jest niezwykle wymagające, dlatego warto szukać sposobów na zwiększenie satysfakcji pracowników – stymulantów, które zachęcą ich do dalszej, efektywnej pracy. Badania pokazują, że firmy, w których pielęgnuje się więzi między pracownikami i buduje kulturę organizacyjną, są mniej narażone na rotację, co przekłada się na poprawę płynności pracy. Doceniony pracownik jest skłonny do zwiększonego wysiłku na rzecz organizacji, ponieważ identyfikuje się z firmą i czuje, że sukcesy są owocem wspólnej pracy wszystkich członków zespołu.

Na jakie upominki świąteczne dla pracowników się zdecydować?

Oczywiście, nie każdy prezent wywoła oczekiwaną reakcję. Firmowe gadżety, niskobudżetowe upominki czy prezenty nieadekwatne do okazji, np. pochodzące z nadwyżki produkcyjnej, z całą pewnością nie spotkają się z pozytywnym odbiorem. Pracownicy chcą otrzymać wyraźny sygnał, że ich praca ma znaczenie, a oni sami stanowią ważne ogniwo w przedsiębiorstwie. Najbardziej uniwersalnymi prezentami wydają się karty podarunkowe na konkretną kwotę. Jeżeli zdecydujesz się na taki rozwiązanie, powinieneś wręczyć każdemu pracownikowi taki sam voucher. Chcesz uniknąć sytuacji, w której pracownicy będą porównywać wartość swoich prezentów? W takim wypadku rozważ upominki w formie koszy lub zestawów prezentowych.

Paczki świąteczne spersonalizowane do Twojej firmy

Świąteczne kosze prezentowe są jednocześnie eleganckie i funkcjonalne. To świetne rozwiązanie zarówno w przypadku dużych przedsiębiorstw, jak i małych firm. Jeżeli znasz upodobania swoich pracowników, możesz podarować im spersonalizowane zestawy podarunkowe zawierające ulubione słodycze, luksusowy alkohol, mieszanki herbaciane czy kosmetyki naturalne. Wyroby delikatesowe, zamknięte w eleganckim koszu piknikowym czy kolonialnej walizce, prezentują się niezwykle atrakcyjnie i "bogato". To bardzo istotny czynnik oddziałujący na świadomość obdarowanego, który może przynieść lepsze efekty niż gratyfikacja finansowa.

Dostawa upominków prosto do Twoich pracowników

Prezenty w formie rzeczy materialnych są często niepraktyczne i kupowane „dla oka”. W przypadku, gdy decydujemy się na kosz prezentowy, nie ma tego ryzyka. Rzemieślnicze słodycze, orientalne przyprawy czy kawa, to upominki, z których ucieszy się każdy. Twój pracownik uwielbia czarną kawę z ekspresu? Podaruj mu kawę z Brazylii. A może gustuje w lokalnych słodkościach? Toruńskie pierniki czy miód z podlaskiej pasieki, z pewnością wywołają uśmiech na jego twarzy. Takie kosze prezentowe wzbudzą pozytywne skojarzenia i sprawią, że obdarowany poczuje, że upominek nie jest wręczany „taśmowo”. Dołączając liścik z dedykacją albo personalizowaną pocztówkę dodatkowo wzmocnisz więzi i pokażesz, że jest dla Ciebie ważny. To zdecydowanie lepszy prezent niż bezosobowy bon, kalendarz czy świąteczna dekoracja.