Seria wulgaryzmów i nieodpowiednich komentarzy Protasiewicza wywołała oburzenie i zdziwienie wśród użytkowników serwisu X.com, choć treści te zostały już usunięte, kopie krążą w sieci, wywołując uzadadnione pytania o odpowiedzialność polityka.

Jacek Protasiewicz, który obecnie jest związany z PSL-Koalicją Polskiej Unii Europejskich Demokratów, nie stroni od skandali, o czym świadczy chociażby incydent na lotnisku w Niemczech w 2014 roku.

Reakcje na wulgarne spisy Protasiewicza nie pozostały bez echa, a poseł PiS Radosław Fogiel zwraca uwagę na konieczność interwencji wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza w tej sprawie. Pytanie, czy szef PSL miał świadomość działań swojego wicewojewody, pozostaje otwarte, a atmosfera wokół Protasiewicza staje się coraz bardziej napięta.

Nie milkną spekulacje dotyczące przyszłości polityka. Jeśli bowiem wybory we Wrocławiu wygra Izabela Bodnar, istnieje prawdopodobieństwo, że Protasiewicz może znaleźć się w Sejmie, co tylko może dodać pikanterii tej sytuacji.