W tym roku Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką dołączył do akcji w leśnictwie Kruk na terenie Nadleśnictwa Suchedniów. Parze Prezydenckiej we wspólnym sadzeniu drzew towarzyszyli uczniowie, harcerze, żołnierze, wolontariusze i leśnicy, a także Minister Piotr Ćwik oraz Doradca Paweł Sałek.

Podczas podsumowania akcji Prezydent podkreślił, że polscy leśnicy w 430 nadleśnictwach sadzą rocznie 500 milionów drzew.

Las to miejsce, które poprzez życie drzew realizuje wspaniałe procesy przyrodnicze, jak oczyszczanie powietrza, filtrowanie, czy magazynowanie CO2 i tym samym ochrone klimatu. Jednym z najlepszych sposobów ochrony klimatu są areały leśne, ich zwiększanie – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że systematycznie zwiększająca się ilość lasów jest efektem ciężkiej pracy leśników i wszystkich, którzy w tym pomagają.

Para Prezydencka podziękowała organizatorom i uczestnikom za popularyzacje akcji sadzenia lasów.

Akcja organizowana jest z inicjatywy Pary Prezydenckiej przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Organizatorzy akcji na tegoroczną edycję przygotowali milion sadzonek do rozdania w ciągu dwóch dni. Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie.