Celem spotkania obu głów państw, ma być, jak poinformował rzecznik chińskiego MSZ Lin Jian, „opracowanie planu rozwoju stosunków dwustronnych między Chinami a Polską”.

Jak dodał rzecznik chińskiej dyplomacji obaj prezydenci „przeprowadzą pogłębioną wymianę poglądów na temat kwestii budzących wspólne zainteresowanie i wezmą udział w ceremonii podpisania dokumentów dotyczących współpracy”.

„Chiny są gotowe do współpracy z Polską poprzez tę wizytę w celu pogłębienia wzajemnego zaufania politycznego, rozszerzenia wymiany i współpracy w różnych dziedzinach, utrzymania wysokiej jakości współpracy w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku oraz współpracy między Chinami a krajami Europy Środkowej i Wschodniej oraz dalszego wzbogacania kompleksowego partnerstwa strategicznego między Chinami a Polską” – oznajmił rzecznik MSZ.

Ponadto prezydent Andrzej Duda ma spotkać się również z premierem Chin Li Qiangiem.

Jak nadmienił za pośrednictwem mediów społecznościowych szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Mieszko Pawlak w programie wizyty polskiego prezydenta w Chinach znajdą się także: udział w otwarciu World Economic Forum w Dalian, forum gospodarcze w Szanghaju oraz wykład na Uniwersytecie Fudan.