„Chcę z tego miejsca ogłosić po konsultacjach, które odbyliśmy, że jest naszą ambicją i zamiarem, aby rozpocząć starania o letnie Igrzyska Olimpijskie w naszym kraju w 2036 roku” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Jak przekonywał prezydent RP w kontekście największej sportowej imprezy na świecie, jaka miałaby się odbyć w Polsce za 13 lat – „rozwój naszego kraju następuje dynamicznie”.

„Jesteśmy przekonani, że do 2036 roku będziemy mieli CPK, supernowoczesne, wielkie lotnisko i sieć połączeń drogowych oraz kolejowych na wysokim poziomie” – mówił prezydent Duda.

Zdaniem głowy polskiego państwa w 2036 roku „pod względem infrastrukturalnym powinniśmy być w stu procentach gotowi do realizacji takiego przedsięwzięcia”.

Prezydent RP wyraził nadzieję, że okres 13 lat będzie również wystarczającym czasem, by należycie przygotować się do tak wielkiej imprezy również w aspekcie czysto sportowym.

Prezydent Duda zapowiedział, że już z najbliższych dniach przekaże za pośrednictwem szefa PKOl specjalny list do szefa MKOl Thomasa Bacha w sprawie chęci organizacji przez Polskę letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku.