Cena, dostępność „od ręki”, łatwość montażu, duży wybór wariantów czy wzorów, to kryteria, którymi jeszcze do niedawna najczęściej kierowali się urządzający przy zakupie materiałów wykończeniowych. W efekcie wybór padał na rozwiązania, które, choć na pozór praktyczne i przystępne cenowo, często nie wytrzymywały próby czasu. Po pierwsze sezonowe wzornictwo, po drugie niezadowalająca jakość sprawiały, że po kilku latach konieczna była wymiana bądź renowacja podłóg, co wiązało się z uciążliwym remontem i kolejnymi wydatkami. Dziś do decyzji o wyborze okładziny podłogowej podchodzimy z większą wnikliwością. Traktując – i słusznie – zakup materiału jako inwestycję na lata. Bierzemy pod uwagę rodzaj i pochodzenie materiału, czy i jaki wpływ na środowisko wywiera jego produkcja i utylizacja. Kierując się ideą zrównoważonego rozwoju, skłaniamy się ku naturze i takim rozwiązaniom jak parkiet drewniany. Chcemy mieć pewność, że podłoga będzie trwała, odporna na wyzwania codziennej eksploatacji, bezpieczna w użytkowaniu. Wreszcie chcemy, aby wybrana okładzina stanowiła ponadczasową bazę aranżacji wnętrza w dowolnym stylu i prezentowała się efektownie bez względu na zmieniające się trendy.

Podłogi drewniane – dlaczego korzystnie mieć je w domu

Przed dokonaniem wyboru, pod lupę musimy wziąć wiele dostępnych na runku rozwiązań, choćby te najpopularniejsze, czyli płytki ceramiczne i gresowe, podłogi winylowe, laminowane. Porównać właściwości, przeanalizować wady i atuty. Ale dość szybko przekonamy się, że nasze wymagania i dzisiejsze potrzeby związane z designem i funkcjonalnością najlepiej spełniają podłogi drewniane. Bogata i różnorodna oferta podłóg drewnianych polskiego producenta Jawor-Parkiet, to zarówno parkiety jak i deski dostępne w dziesięciu zróżnicowanych kolekcjach i setkach dekorów. Wszystkie rekomendowane są do stosowania na ogrzewaniu podłogowym. Jakość i trwałość dwuwarstwowych podłóg drewnianych potwierdza ponad trzydziestoletnie doświadczenie na rynku oraz wieloletnia gwarancja. Gotowe, zabezpieczone już na etapie produkcji lakierem, olejowskiem lub powłoką hybrydową Fusion Hybrid, są trwałe i mogą być użytkowane wkrótce po montażu. Właściwie pielęgnowane zachowują swój pierwotny urok na długie lata. Co więcej, parkiet lub deski można zastosować także jako dekorację ściany: medialnej w salonie, w sypialni jako wezgłowie łóżka. Drewno na ścianę to genialny pomysł na wnętrze, który podkreśli spójny charakter aranżacji, doda przytulności, a zarazem elegancji. I co ważne, nie wyjdzie z mody, bo drewno jako materiał naturalny jest autentycznie piękne i ponadczasowe.

W ofercie Jawor-Parkiet znajdziemy kolekcje i sposoby ułożenia, które rewelacyjnie sprawdzą się zarazem na podłodze i ścianie. To na przykład podłoga z krótszych desek w efektownym układzie jodły klasycznej z kolekcji Design Experience. Albo parkiet Vintage Series dedykowany zwłaszcza do wnętrza w stylu vintage czy retro.

Podłogi drewniane – urok natury, moc inspiracji

Podłogi drewniane to trafny wybór do pomieszczeń o dowolnym metrażu i kształcie. Mogą być zastosowane w większości domowych pomieszczeń: w salonie, sypialni, korytarzu, pokoju dziecka, gabinecie, garderobie. Są bezpieczne w użytkowaniu, hipoalergiczne, subtelne i miłe w dotyku. Można po nich chodzić boso ciesząc się przyjemną fakturą pod stopami, a dzieci mogą bezpiecznie bawić się na drewnianej podłodze.

W ofercie Jawor-Parkiet, stale poszerzanej o nowe kolekcje i dekory, idealne propozycje znajdą dla siebie miłośnicy każdej konwencji wnętrzarskiej i każdego sposobu aranżacji. FertigDeska i FertigParkiet to kolekcje polecane odpowiednio zwolennikom parkietu oraz desek. Fani zarówno jasnych, jak i ciemnych podłóg będę zachwyceni paletą 14 dekorów w kolekcji Color Inspiration, która powstała z fascynacji pięknem włoskiego krajobrazu. W kolekcji Chevron wielbiciele jodełki francuskiej znajdą zarówno Chevron Parkiet, jak i Chevron Deskę. Dzięki temu będą mogli w uniwersalny sposób dopasować elementy do mniejszych, jak i większych pomieszczeń i cieszyć się tym urokliwym wzorem we wnętrzu. Z kolei luksusowe długie deski z kolekcji Luxury i Luxury Maxi to propozycja do eleganckich i przestronnych wnętrz, urządzonych nowocześnie albo z nutą glamour. Kto zaś woli wnętrza w naturalnym lub nieco rustykalnym klimacie powinien sięgnąć po oryginalnie stylizowane deski dębowe z serii Retro Collection. Ale możliwości i ciekawych pomysłów na aranżację wnętrz z podłogą drewnianą jest znacznie więcej.