- Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dzisiaj, w wyniku obrażeń odniesionych na służbie, odszedł nasz Kolega z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna - asp. szt. Daniel Łuczyński. Miał 45 lat – czytamy w komunikacie przedstawicieli wrocławskiej policji.

- Wypełniając do końca słowa roty policyjnego ślubowania, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka i Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusza Wesołowskiego, a także Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Rafała Siczek oraz kierownictwa wraz z policjantami i pracownikami Policji składamy rodzinie, bliskim, przyjaciołom oraz znajomym wyrazy żalu i głębokiego współczucia

napisano w komunikacie.

W policji asp. sztab. Daniel Łuczyński pracował przez 19 lat.

- "Zawsze był otwarty na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami" – wspominają jego koledzy.

W obławie w piątek wieczorem na Maksymiliana F. postrzelonych zostało dwóch policjantów. Drugi nadal jest w stanie ciężkim i przebywa w szpitalu.

Przestępca został schwytany i od soboty rano jest w rękach policji. Już usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

- Śmierć funkcjonariusza oznacza, że zmianie ulegnie kwalifikacja czynu, zamiast usiłowania zabójstwa Maksymilian F. będzie sądzony za zabójstwo – czytamy.