Wybory rozpoczęły się o godz. 7.00 i kończą się o godz. 21.00. - Wybranych ma zostać 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Ponowne głosowanie odbywa się m.in. w 60 miastach prezydenckich, w tym w dziewięciu wojewódzkich – podaje PAP.

Aby oddać ważny głos, do lokalu wyborczego należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Pozwoli on na znalezienie wyborcy w spisie i dopuści go do głosowania.

21 kwietnia br. Polacy w wyborach samorządowych wybierają 748 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Głosowania odbywają się m.in. w 60 miastach prezydenckich, w tym w dziewięciu wojewódzkich: Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze. Utworzonych zostało 11 tys. 888 obwodów głosowania.

W wyjątkowych sytuacjach głosowanie może zostać przedłużone. Mogą to być np. powodzie, zalania lokalu wyborczego, katastrofa budowlana, komunikacyjna czy konieczność dodrukowania kart do głosowania.

Do godziny 21.00 obowiązuje cisza wyborcza, której przestrzeganie jest istotne dla zapewnienia uczciwości procesu wyborczego, a także równych szans dla wszystkich kandydatów i partii politycznych. Dzięki temu wyborcy mają możliwość podjęcia swojej decyzji wyborczej w spokoju i bez nacisku z zewnątrz.