Dalej mówił, że należy skończyć ze sztucznym ograniczeniem podaży energii w Europie. Wskazał, że trzeba to zrobić m.in. poprzez zniesienie sankcji nałożonych na Rosję. Twierdził, że nie ma w zasadzie alternatywy dla dostaw energii i konieczne jest prowadzenie „realistycznej polityki”.

„Szczęść Boże! Niech Bóg błogosławi wszystkich patriotów wszystkich europejskich narodów, którzy chcą powrotu do normalności”

- mówił z kolei na spotkaniu z dziennikarzami Grzegorz Braun.

Dodał, że wraz z AfD szybko doszedł do wniosku, że wiele ich łączy, chociażby w kwestii dostaw energii. Stwierdził, że nie ma żadnego kryzysu, a jedynie „efekt błędnych działań i błędnej polityki nałożonej na nasze narody”. Z tego względu zdaniem polityka Konfederacji konieczny jest „powrót do normalności”.

W trakcie konferencji prasowej powiedział, że bez powrotu do „business as usual” nie będzie żadnego życia. W dokumencie programowym uczestnicy spotkania wzywają do rezygnacji z sankcji wobec Rosji, a także m.in. zniesienia dopłat do energii wiatrowej i słonecznej czy opodatkowania paliw kopalnych.