Europoseł PiS Dominik Tarczyński przypomniał na Twitterze fragment wywiadu, w którym Mohamad Tabidi odniósł się do słów prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

- „Macron powiedział ostatnio, że świat muzułmański jest w kryzysie. Moim zdaniem mamy problemy. Mamy Boko Haram, Al Kaidę i talibów. Ale w szerszej perspektywie świat muzułmański odnosi sukcesy. Rozwija się bardzo szybko. Mamy się dobrze. Problemy są nieliczne”

- powiedział muzułmanin.

Zaznaczył przy tym, że problem mają państwa Europy Zachodniej, które sprowadzają migrantów z krajów muzułmańskich.

- „To wy macie problem. To wy przyszliście do krajów islamskich i zaimportowaliście śmiecie, które kraje islamskie chciały wsadzić do więzień lub odizolować od społeczeństwa”

- powiedział.

- „Po co ich importujecie? Dla taniej siły roboczej. Ale ci ekstremiści islamscy nie chcą pracować. Chcą bogactwa za darmo. Chcą się żenić z Francuzkami. Nie mają czasu, żeby pracować”

- dodał.

Zwrócił przy tym uwagę na postawę Polski.

- „Spójrz na Polskę. Nie narzeka na ekstremistów islamskich. Ani jednego ataku terrorystycznego w Polsce. W chwili kiedy wyczuli, że to problem odcięli sprawę. Polska polityka - piękna, francuska – nie”

- ocenił.