O sprawie informuje reporter Radia ZET.

- „Nieoficjalnie: w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim przy granicy z Ukrainą spadły dwie zabłąkane rakiety. Uderzyły w suszarnie zboża. Zginęły dwie osoby. Na miejscu jest policja, prokuratura i wojsko”

- napisał na Twitterze Mariusz Gierszewski.

W kolejnym wpisie dodał, że z lotniska pod Tomaszowem Lubelskim poderwano wojskowe samoloty. Zastrzegł, że są to informacje nieoficjalnie.

Inną wersję wydarzeń przedstawia Radio Lublin, które podaje, że zdarzenie miało miejsce około godziny 15:40 na wadze najazdowej. Rozgłośni informację tę potwierdziła lokalna policja. Ciągnik, który wjechał na wagę, miał nagle eksplodować.

Na miejsce udaje się wojewoda lubelski Lech Sprawka.

 

Zmasowany atak na Ukrainę

 

Rosjanie przeprowadzili dziś zmasowany atak na Ukrainę. Alarmy przeciwrakietowe ogłoszone w całym kraju. Rosjanie mieli wystrzelić rekordową liczbę pocisków. Celem ataków była infrastruktura energetyczna. W wyniku ostrzału prądu częściowo pozbawiona został również Mołdawia.

 

Premier zwołuje Komitet ds. bezpieczeństwa

 

Przed godziną 18 rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w mediach społecznościowych, że premier Mateusz Morawiecki zwołał pilne spotkanie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych.

Rzecznik rządu zaapelował o powstrzymanie się od przekazywania nieoficjalnych informacji. Rządzący mają poinformować o szczegółach związanych z „sytuacją kryzysową” po zakończeniu posiedzenia w zakresie, w jakim będzie to możliwe.