Dobra Robota! STOP bandytom i mordercom na drogach! - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, cytując wpis szefa MSWiA.

Zadania realizowane były w ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową – podkreślił minister Kamiński.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 16 września po godzinie 19 na autostradzie A1 w Sierosławiu (pow. piotrkowski, woj. łódzkie). W pożarze auta zginęła trzyosobowa rodzina z Myszkowa, rodzice i ich pięcioletni syn.

Policjanci zabezpieczyli szereg śladów, przesłuchali świadków. Dotarliśmy również do szeregu nagrań z kamer, które mamy nadzieję pozwolą wyjaśnić, co było przyczyną tej ogromnej tragedii. Przedmiotem tego śledztwa jest również wyjaśnienie, czy zachowanie kierującego bmw miało bezpośredni wpływ na zaistnienie przedmiotowego zdarzenia – podała wtedy piotrkowska policja, informując że w wypadku udział brały samochody osobowe – Kia i BMW.

Po interwencji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry wydany został list gończy za kierowcą BMW, który uczestniczył w wypadku.

Sebastian Majtczak jest podejrzany o spowodowanie wypadku na autostradzie A1 a prokuratura opublikowała na swojej stronie jego wizerunek – podaje portal TVP Info.

Adwokat rodziny ofiar wypadku, mecenas Łukasz Kowalski, przekazał we wtorek informację o złożeniu do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim wniosku o zmianę kwalifikacji czynu na zabójstwo, podkreślając tym samym wyjątkowy charakter wypadku.

Sugerujemy, aby prokuratura rozważyła pewne wątki zabezpieczając pod tym kątem dowody. Dla mnie, jeżeli ktoś jedzie 253 kilometry na godzinę to jest zabójcą, bo zrobił sobie tor wyścigowy z autostrady – stwierdził mecenas Kowalski.