W czwartek (19 stycznia) po godzinie 13 na ulicy Skwierzyńskiej w Krzeszycach (woj. lubuskie) doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem ciężarowym wraz z naczepą przewoził kilkudziesięciu tonowy ładunek drewna. W pewnym momencie kłonice (boczne zabezpieczenia) przesunęły się, w wyniku czego pękł pas podtrzymujący. To spowodowało, że potężne kłody drewna spadły na jezdnię i pobliski chodnik. Na szczęście, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Tak naprawdę, tragedia była o włos. Straż pożarna usunęła drewno z drogi, a sulęcińska Policja zajęła się rozliczeniem nieodpowiedzialnego kierowcy. Został nałożony na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych.

Policja przypomina, że zgodnie z artykułem 61 ustęp 3 Ustawy Prawo o ruchu drogowym ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia.

Funkcjonariusze apelują też do kierowców, aby nie bagatelizowali kwestii zabezpieczeń przewożonych ładunków. Wszystkie wymogi mają na celu tylko i wyłącznie ochronę uczestników ruchu przed konsekwencjami zdarzeń drogowych.