2. Odcinek izjumski: na zachód od Izjumu SZU wstrzymały natarcie. Toczą się jednak walki leśne o mniejszej intensywności. Pojawiło się nagranie z rosyjskim czołgiem T72B3 zniszczonym z granatnika Matador. Artyleria ukraińska ma możliwość stałego ostrzału szlaków zaopatrzenia prowadzących do miasta. Na południe od Izjumu rosyjskie BTG nacierały z Mazaniwki (która została opuszczona przez SZU) przez rezerwat krajobrazowy „Swiati Hory” na wieś Iwaniwka. Atak zakończył się niepowodzeniem. Orkowie uderzyli również na Krasnopilla i Bohorodyszcze, ale i tutaj ponieśli porażkę.

3. Odcinek łymańsko-siwerski: SZFR miały wykorzystać pod wsią Majaki bomby fosforowe.

4. Odcinek łysyczański: wieści o odwrocie SZU z rejonu wsi Prywilla okazały się prawdziwe. Miejscowość oraz okolica zostały już zajęte przez SZFR. Obecnie Ukraińcy bronią wsi Szypyliwka i miasteczka Nowodrużesk, które są położone na północ od Łysyczańska. Rosyjskie BTG naciskają na pozycje obronne załogi w południowej dzielnicy oraz od strony wioski Małoriazancewe.

Po intensywnym ostrzale artyleryjskim orkowie uderzyli na wieś Zołotariwka, położoną na północ od rafinerii łysyczańskiej. Tym samym ważne skrzyżowanie łączące szosy T-13-02 z C-131-228 (prowadzące na Siwersk) stało się polem walki. Kontynuowane są walki o wieś Werchniokamianka.

Powyższe wydarzenia potwierdzają wersję o odwrocie SZU z Łysyczańska na linię Bachmut-Sołedar-Siwersk. Lewa flanka zgrupowania ukraińskiego, które będzie obsadzać ten odcinek oprze się o rzekę Doniec. Prawdopodobnie by zmusić Ukraińców do dalszego odwrotu, SZFR będą próbowały forsować rzekę na zachód od Siwerska (np. w rejonie wsi Płatoniwka), lub wzmocnią swoje zgrupowanie na południe od Izjumu, by było w stanie przełamać opór ukraiński na linii Iwaniwka-Krasnopilla-Dołyna-Bohorodyszcze.

5. Odcinek bachmucko-popasański: SZU odparły rosyjskie ataki na wieś Kłynowe oraz elektrownię wuhłehirską. Prawdopodobnie wieś Semyhirja, położona na południe od Bachmutu i na zachód od elektrowni została zajęta przez rosyjską BTG, co zwiększa groźbę otoczenia oddziałów ukraińskich w tym rejonie. Ostrzeliwana była wieś Pokrowskie, miejscowości położne wzdłuż szosy T-13-02 oraz sam Bachmut.

6. Odcinek horliwsko-doniecki: oddział rosyjski próbował zająć wieś Pawliwka, ale poniósł porażkę. Rosyjska artyleria i lotnictwo ostrzelały co najmniej 4 miejscowości na tym odcinku. W odpowiedzi artyleria SZU zbombardowała składy i miejsca koncentracji w czterech dzielnicach Doniecka. Ukraińcy zniszczyli również skład pod Jasynuwatą i Roweńkami. Doszło również do eksplozji we wsi Staropetriwka na wschód od Berdiańska. Orkowie twierdzą, że to utylizacja amunicji. Wczoraj wieczorem doszło również do zniszczenia składu amunicji w Stachanowie.

7. Odcinek zaporoski: rosyjska artyleria ostrzelała 5 miejscowości, w tym miasto Nikopol.

8. Odcinek chersoński: SZU nadal naciskają na pozycje rosyjskie w Snihuriwce, Kiseliwce, Krutym Jarze, Myrolubiwce, Stanisławie, Szyrokiej Bałce oraz w rejonie miasta Archanhelskie. Rosyjskie BTG atakują z kolei pozycje ukraińskie w rejonie Dawidowego Brodu z zamiarem wyrzucenia ich na zachodni brzeg rzeki Inhułeć.

9. Odcinek czarnomorski: SZFR dokonały ataku rakietowego na Odessę i Biłhorod Dniestrowski.

Jako załącznik mapa WarMonitor o sytuacji w rejonie Chersonia.