Będąca wyborczą „jedynką” Konfederacji w okręgu konińskim, Anna Bryłka, odpowiadając na pytanie jednego z słuchaczy na antenie Radia Zet, stwierdziła, że reprezentowana przez nią formacja polityczna nie będzie „walczyła o zniesienie handlu w niedzielę”.

Jednocześnie Bryłka w sposób bardzo jednoznaczny broniła pełnego zakresu prawa do życia dzieci poczętych, gdy red. Beata Lubecka pytała: „To każde dziecko musi się narodzić?”.

„Nasze stanowisko w tej kwestii jest jasne. Jesteśmy za ochroną życia nienarodzonego. Nie zgadzamy się na to, żeby człowiekowi odebrać życie w fazie prenatalnej” – mówiła wiceprezes Konfederacji i dodała: „Jesteśmy za tym, żeby każde dziecko miało prawo przyjść na świat. Nawet jeśli ma jakąś niepełnosprawność lub podejrzenia jakiejś wady”.

Dopytywana przez Lubecką czy dziecko z gwałtu również powinno mieć prawo się narodzić, Anna Bryłka odpowiedziała: „Czy dziecko jest temu winne, że poczęło się w takich okolicznościach? Nasze stanowisko jest jasne – ochrona życia nienarodzonego”.