W poniedziałek administracja prezydenta USA Joe Bidena ogłosiła następny – to już 34. od początku rosyjskiej agresji - pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 350 mln dolarów.

Z danych opublikowanych przez Pentagon wynika, że „nowy pakiet zawiera amunicję do zestawów artylerii rakietowej HIMARS, amunicję artyleryjską 155 mm oraz 25-mm amunicję do bojowych wozów piechoty Bradley, rakiety przeciwradarowe HARM, moździerze 81 i 60 mm, granatniki przeciwpancerne AT-4, celowniki laserowe i termiczne, łodzie patrolowe i sprzęt potrzebny do utrzymania pojazdów podarowanych przez USA” – czytamy na portalu tysol.pl.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken oświadczył, że z uwagi na brak reakcji ze strony Rosji, Stany Zjednoczone będą nadal wspierać Ukrainę.

- "Rosja samodzielnie mogłaby zakończyć tę wojnę dzisiaj. Dopóki tego nie zrobi, będziemy stali zjednoczeni z Ukrainą tak długo, jak to konieczne" – napisał na Twitterze Blinken.

Jak podano, całościowa wartość amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji 24 lutego 2022 roku to już ponad 32,5 mld dolarów.