Kraków to jedno z najważniejszych i największych miast Polski. Jest to ważny ośrodek gospodarczy, rozrywkowy oraz turystyczny. Stolica Małopolski jest częstym kierunkiem podróży turystów z całego świata. Jest tu także spora grupa emigrantów, których zachwycił czar dawnej stolicy Polski. Mieszkańców Krakowa z pewnością interesuje rynek pracy, a właściwie to, jaki wpływ wywarła na nim pandemia. Więcej na ten temat możesz przeczytać wchodząc na: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Praca-w-Krakowie-rynek-pracy-po-pandemii-8391958.html. Na szczęście o przypadkach osób zarażonych COVID-19 słyszy się coraz rzadziej, dzięki czemu można uznać, że temat pandemii jest już za nami. Nie da się jednak ukryć, że pandemia i związane z nią obostrzenia, miały ogromny wpływ na aktywność rynku pracy. Jesteś mieszkańcem Krakowa i zastanawiasz się, w jakich branżach zatrudniają najchętniej? Czytaj dalej!

Krakowski rynek pracy – czy trudno jest znaleźć zatrudnienie

Okres pandemii koronawirusa nie był łaskawy dla osób szukających zatrudnienia. Wielu przedsiębiorców było zmuszonych do dokonania redukcji kadry po to, aby utrzymać biznes w tak trudnych warunkach. Kilka regionów do dziś zmaga się ze skutkami ograniczenia działalności w wieku branżach. Co ciekawe, krakowski rynek pracy wyszedł z pandemii obronną ręką.

Dziś, na brak zatrudnienia nie mogą narzekać specjaliści od e-commerce, IT oraz kadra medyczna. Krakowski rynek pracy sprzyja także osobom, które w dalszym ciągu wolą pracować w trybie zdalnym. Tak naprawdę znalezienie dobrej posady w Krakowie nie jest szczególnie trudne. Kandydat na dane stanowisko musi pamiętać jednak o tym, że tylko stałe podnoszenie kwalifikacji i umiejętności, chęć rozwoju i zaangażowanie w realizowane projekty, jest w stanie zagwarantować dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę.

Jakie czynniki wpływają na stan rynku pracy w Krakowie?

Kraków to mieszkanka kultur i narodowości z całego świata. Dawna stolica Polski to najchętniej wybierana przez emigrantów destynacja. W ostatnim czasie, Kraków zyskał wielu nowych mieszkańców zza wschodniej granicy. Taka migracja pracownicza oznacza wzmożoną aktywność na lokalnym rynku pracy.

Dla pracodawców to dobra wiadomość, ponieważ mogą oni wybierać kandydatury idealnie wpisujące się w ich oczekiwania. Jednak dla kandydatów oznacza to dość zaciętą konkurencję i rywalizację o jak najlepszą posadę.

Obiektywnie, taki stan rzeczy to oznacza konieczność rozwoju i podnoszenia kwalifikacji, a to z kolei jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Czy zatem można uznać, że napływ emigrantów wpływa na sytuację na krakowskim rynku pracy? Jak najbardziej! Co więcej, sytuacja ta jest dość dynamiczna, dlatego warto obserwować wszelkie zmiany!

Kraków – praca zdalna czy stacjonarna

Kraków to miasto, które sprzyja osobom pracującym z domu. Okres pandemii niejako zmusił większość społeczeństwa do wykonywania swoich zawodowych obowiązków z domowego zacisza. Wiele osób znalazło w tym jednak sporo zalet. Jeśli chcesz pracować bez konieczności stałego przebywania w miejscu pracy, krakowskie oferty mogą okazać się wyjątkowo atrakcyjne!

Oczywiście praca zdalna dotyczy jednie wybranych branż. Do świadczenia niektórych usług konieczna jest praca w określonym miejscu i czasie. Zobacz, które branże są najbardziej aktywne i gdzie w najbliższym czasie z pewnością nie zabraknie zatrudnienia.

W jakich branżach można znaleźć zatrudnienie w Krakowie?

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że branża IT w dalszym ciągu plasuje się w czołówce najbardziej opłacalnych kierunków. Na brak zatrudnienia nie mogą narzekać programiści, graficy oraz specjaliści od e-commerce. Dobra posada czeka także na wykfalifikowanych pracowników medycznych oraz wszelkiego rodzaju rzemieślników i pracowników ogólnobudowlanych.