O szczegółach spotkania prezydenta z księciem Williamem na antenie TVP Info opowiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz. Minister wskazał, że Andrzej Duda opowiedział księciu o podejmowanych przez Polskę działaniach związanych z wojną na Ukrainie. Książe William natomiast podkreślił, że jest pod dużym wrażeniem tego, w jaki sposób Polska się rozwija i jak reaguje na kryzysy. Przekazał również podziękowania Polsce za hojność i gościnność, z jaką nasz kraj przyjął uchodźców z Ukrainy.

Książe William przybył wczoraj z niezapowiedzianą wizytą do naszego kraju. Odwiedził Rzeszów, gdzie spotkał się z brytyjskimi żołnierzami oraz wicepremierem Mariuszem Błaszczakiem. Następnie udał się do Warszawy, gdzie wspólnie z prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim odwiedził punkt pobytowy dla ukraińskich uchodźców.

Dziś książę złożył wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, po czym udał się do Pałacu Prezydenckiego. Następnie spotkał się z uchodźcami w Hali Koszyki.