Dyrektor Radia Maryja gościł na antenie telewizji wPolsce, gdzie m.in. odniósł się do oskarżeń ze strony lidera Polski 2050 Szymona Hołowni. Marszałek zlecił w marcu dokonanie „przekrojowego i w pełni transparentnego przeglądu przepływów finansowych pomiędzy państwem i związkami wyznaniowymi, w szczególności Kościołem katolickim”.

- „To jest taki trick, że do Rydzyka zapuka NIK”

- drwił niedoszły dominikanin, uderzając w dzieło redemptorysty.

O. Rydzyk podkreśla, że oskarżenia kierowane pod jego adresem opierają się na kłamstwie.

- „Troszczy się o pieniądze… jakbym słyszał Judasza. Judasz zaczął mówić: Po co ten olejek na stopy Jezusa?. Trzeba budować to, co jest potrzebne. Ale to jest kłamstwo, bo nie dostałem ani grosza od PiS-u. Wszystko co tu jest, to są ludzie. To bardzo często wdowie grosze. Gospodarność to pracowitość i oszczędność. Mija się z prawdą”

- powiedział, komentując wypowiedzi marszałka.

- „Panu Hołowni bym powiedział: Nie budujmy niczego na kłamstwie. (…) Nie boimy się NIK-u. Dlaczego mam się bać? Byliśmy już kontrolowani. (…) Mam Pana Jezusa i wieczność przed sobą. Będę rozliczony z tego, co robiłem. Chcę służyć jak najlepiej Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie, narodowi polskiemu i ludziom. Dlatego media są niezwykle ważne”

- dodał.