Jeśli chcesz zainwestować w Bitcoin, możesz odwiedzić platformy transakcyjne online, takie jak Quantum AI.

Technologia Blockchain jest wbudowaną infrastrukturą tej wirtualnej waluty, która pomaga zatwierdzać i rejestrować transakcje. Wiele osób uważa, że Bitcoin jest przyszłością finansów, podczas technologia blockchain jak można zaobserwować pozostanie. Wiele sektorów przemysłowych skorzysta z tej cyfrowej waluty i jej bazowej technologii. Wśród wielu branż, które znacząco skorzystają z Bitcoina, jest sektor finansowy. Ten elektroniczny pieniądz ma potencjał, aby przekształcić dobrze ugruntowane instytucje finansowe, zapewniając szybkie i mniej kosztowne transakcje. 

Jednak technologia blockchain już zmienia płatności i istnieją większe szanse na to, że więcej głównych usług bankowych będzie zależnych od technologii blockchain. Poza przekształceniem sektora finansowego, to cyfrowe aktywo pomoże zrewolucjonizować finansowanie łańcucha dostaw, zarządzanie skarbem państwa i wiele innych.

Wysyłanie przekazów pieniężnych jest dość skomplikowane i trudne, głównie za pośrednictwem banków. Niemniej jednak Bitcoin oferuje lepszy i wygodniejszy sposób na wysyłanie pieniędzy za granicę. Tak więc przelewy oparte na blockchainie pomogą zaoszczędzić bankom czas i pieniądze oraz przyniosą korzyści konsumentom. Poniżej przedstawiamy, jak ta wirtualna waluta przekształci sektor finansowy.

Mniej kosztowne transakcje

Wysyłanie pieniędzy za pośrednictwem banków wiąże się z ingerencją pośredników, takich jak sieci przetwarzania kart kredytowych i innych pośredników. Każdy krok, przez który przechodzi transakcja, powoduje więcej komplikacji, a każdy pośrednik spodziewa się zarobić na opłatę za usługę, którą świadczy podczas procesu transakcyjnego.

Z drugiej strony właściciele firm, którzy przyjmą tę cyfrową walutę, skorzystają z tanich transakcji. Technologia blockchain pomaga usunąć pośredników. Również transakcje Bitcoin blockchain są bardziej trwałe i nieodwracalne. Dlatego, gdy górnicy zatwierdzają transakcję, nie ma możliwości, aby ktoś mógł ją odwrócić. Możesz jednak poprosić odbiorcę o odesłanie pieniędzy, ale nie ma gwarancji, że to zrobią. Tak więc, obciążenie zwrotne nie jest powszechne w tym wirtualnym aktywie. 

Włączenie finansowe

Niektórzy ludzie trzymają się mitu, że banki są dla wykształconych i bogatych ludzi. Tak więc, większość krajów słabo rozwiniętych ma ogromną populację ludzi nieubankowionych. Ale dzięki tej elektronicznej walucie, każdy może mieć do niej dostęp z każdego miejsca. Jeśli masz dostęp do internetu i posiadasz smartfon, możesz dokonywać transakcji za pomocą tej wirtualnej waluty. Ponadto, aby uzyskać dostęp do tej wirtualnej waluty, wystarczy założyć konto w wiarygodnej giełdzie, które można wykorzystać do handlu, kupna lub sprzedaży tej cyfrowej waluty. Również transakcje Bitcoin przy użyciu firmy nie wymagają żadnych specjalnych umiejętności, tylko pewne wykształcenie podstawowe. Być może możesz rozważyć założenie konta na platformie Pattern Trader system, która oferuje niskie opłaty transakcyjne i pozwala na zakup Bitcoina za walutę fiat. Ta wirtualna waluta pomaga promować włączenie finansowe w krajach słabo rozwiniętych.

Minimalne prawdopodobieństwo oszustwa

Technologia blockchain szybko opiera się oszustwom i innym formom hakowania. Każdy, kto chce zmienić sieć blockchain, musi mieć poparcie 51% węzłów. Ponadto Bitcoin jest wirtualną walutą; stąd trudno ją ukraść. Banki mogą przyjąć tę wirtualną walutę i będą w stanie zidentyfikować hakerów dzięki cyfrowemu identyfikatorowi opartemu na blockchainie.

Wnioski końcowe

Ogólnie rzecz biorąc, ten artykuł pokazał, jak ta wirtualna waluta przekształca sektor finansowy. Lepsza integracja finansowa, zminimalizowane ryzyko oszustwa i szybkie transakcje to niektóre korzyści, jakie przemysł finansowy będzie miał po przyjęciu tego cyfrowego pieniądza. Ponadto, ludzie używają Bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją ze względu na jego ograniczoną podaż, co zwiększa popyt, a tym samym zwiększa wartość.