Pisaliśmy wczoraj o kontrowersjach wokół wpisu znanego z lobbowanie na rzecz ideologii LGBT amerykańskiego jezuity o. Jamsa Martina. Wpis dotyczył sekretarza ds. transportu w administracji Joe Bidena Pete Buttigiego, który żyje w związku homoseksualnym. Jezuita odpowiedział na tweet przewodniczącego Catholic League for Religious and Civil Rights Billa Donohue, który stwierdził, że „małżeństwo” Buttigiego jest „prawną fikcją”.

- „Czy się to wam podoba, czy nie albo czy wspieracie lub nie małżeństwo tej samej płci, @sekretarzPete jest prawnie poślubiony z @Chasten Buttigieg”

- napisał o. James Martin.

W ocenie jezuity Buttigieg „jest małżonkiem w oczach państwa, jego kościoła, tak bardzo, jak każdy inny. Twierdzić inaczej oznacza ignorować rzeczywistość”.

Do wypowiedzi jezuity postanowił odnieść się aktywny w mediach społecznościowych hiszpański duchowny, ks. Francisco Jose Delgado. Zauważył on, że najlepiej byłoby, gdyby o. Martin dokonał apostazji i wstąpił do protestanckiej wspólnoty, w której to polityk Partii Republikańskiej zawarł „małżeństwo”.

- „Możesz iść do jego kościoła i przestać kalać ten Chrystusowy, proroku szatana”

- zwrócił się do jezuity hiszpański duchowny.

Dla amerykańskiego jezuity, o. Jamsa Martina związek dwóch mężczyzn to „małżeństwo”