Politycy PO nie mają moralnego prawa wypowiadać się na temat bezpieczeństwa Polski. Przez lata waszych rządów spowodowaliście, że Polska stała się bezbronną. Ewentualny powrót do władzy PO może skończyć się osłabieniem armii” – mówił w Sejmie minister Błaszczak.

Szef MON przypomniał, że rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe. Wspominał też o fakcie, że gdy PiS przejmował władzę w 2015 roku, to system ochrony przeciwlotniczej nie istniał. Obecnie natomiast do dyspozycji polskich sił zbrojnych pozostają choćby system PATRIOT czy Narew.

„To Wy uczyniliście z wojska polskiego świnkę skarbonkę do zasypywania dziur budżetowych wywołanych przez Wasze nieudolne rządy. Często przypominane są słowa min. Siemoniaka „jak nie ma, to nie ma”– to była dewiza, którą kierowaliście się w kwestiach bezpieczeństwa” – powiedział Mariusz Błaszczak.

„Umocniliśmy pozycję Polski w NATO. Naszą przestrzeń powietrzną chronią wojska brytyjskie, amerykańskie, czy włoskie. To posłowie PO mówili, że nie rozumieją, dlaczego mamy mieć nowoczesny sprzęt z USA czy Korei Płd” – skonstatował wicepremier RP.