Jak się okazuje, jednym z głównych tematów spotkania prezydenta USA Joe Bidena z przywódcą Chin był niezwykle groźby narkotyk o nazwie fentanyl - „syntetyczny opioid jest do stu razy silniejszy od morfiny, pięćdziesiąt razy od heroiny”. Wielu ekspertów zwraca uwagę, że ten produkowany przez Chiny preparat, to jedno z największych zagrożeń cywilizacyjnych i bardzo silna broń w walce Chin przeciwko USA.

- Ten narkotyk zabija w Stanach rocznie około 100 tysięcy ludzi w wieku 18–45 lat i w tej grupie wiekowej stanowi główną przyczynę śmierci. Więcej umiera z powodu fentanylu niż w wyniku samobójstw, wypadków samochodowych i od broni palnej. Od fentanylu ginie więcej Amerykanów niż na wojnie w Wietnamie, Iraku i Afganistanie – czytamy.

- „Organizacje te otrzymują z Chin prekursory fentanylu, które są następnie syntetyzowane w tajnych laboratoriach w gotowy fentanyl na dużą skalę. Chińscy producenci prekursorów chemicznych przekazują prekursory z Chin kontynentalnych, między innymi poprzez błędne oznakowanie wysyłanych produktów oraz używanie pojemników i innych opakowań w celu zamaskowania ich nielegalnej zawartości” – czytamy w raporcie Amerykańska agencji rządowej.

Pełny tekst można przeczytać TUTAJ.