Dlaczego dezynsekcja jest tak ważna w aglomeracjach miejskich takich jak Warszawa?

W miastach z dużą liczbą mieszkańców problem pojawiających się owadów może okazać się trudny do zwalczenia. Zwabione na osiedla mieszkalne mogą szukać pożywienia w odpadach. Kiedy dostają się do budynków mieszkalnych, często osadzają się w instalacjach (ciągi rur, wentylacji), gdzie mogą pozostawać przez jakiś czas niezauważone i skąd trudno je od razu wywabić.

Gdy wszystko dzieje się w wielopiętrowych blokach, owady mogą pojawiać się nagle w wielu mieszkaniach, a problem narasta do dużej skali, gdzie co raz trudniej o długotrwały efekt jeśli nie dopilnujemy kilku szczegółów. 

Dezynsekcja w tak dużych miastach jak Warszawa musi być przeprowadzana szybko i skutecznie. W przeciwnym razie owady mogą rozprzestrzeniać się po terenach mieszkalnych, a ich jednostkowe zwalczanie może nie być wystarczające dlatego warto przekonać sąsiadów do wspólnej dezynsekcji, chociaż nie jest to konieczne jeśli zastosujemy się do zaleceń dotyczących uszczelnienia lokalu. 

Szkodniki wewnątrzdomowe – jakie robaki występują w domach i jak z nimi walczyć?

Robaki pojawiające się w domach mogą przenosić niebezpieczne choroby i wywoływać duże poczucie dyskomfortu jak również zatrucia pokarmowe.

Wśród najczęściej pojawiających się robaków w mieszkaniach wymienić można:

 • muchy i muszki;

 • rybiki cukrowe;

 • mole spożywcze;

 • mrówki;

 • mole odzieżowe i mole spożywcze;

 • pluskwy domowe;

 • obrzeżki gołębie;

 • szubaki;

 • mrzyki;

 • gryzki;

 • pchły;

 • karaluchy;

 • prusaki.

Kiedy zauważysz robaki w swoim domu, możesz zastosować takie rozwiązania jak pułapki na robaki, trutki albo urządzenia emitujące zapachy bądź ultradźwięki nieznośne dla insektów.

Warto również wprowadzić wzmożoną higienę, starannie posprzątać mieszkanie i pozbyć się szczelin w ścianach czy podłodze, wentylację, piony rur, okna przez które owady mogą dostawać się do środka. Kiedy jednak domowe sposoby nie zadziałają, nie trać czasu – skorzystaj z pomocy profesjonalistów od dezynsekcji.

Szkodniki ogrodowe – identyfikacja robaków i metody dezynsekcji w ogródkach warszawskich

W przydomowych ogródkach również mogą żyć różnego rodzaju owady. Mogą to być te same robaki, które pojawiają się w domach, na przykład karaluchy lub mrówki, przedostające się do środka w celu znalezienia pożywienia.

Na zewnątrz żyją również inne owady uważane za szkodniki ogrodowe takie jak mszyce, które żywią się hodowanymi roślinami, zjadają ozdobne liście i warzywa, a w dodatku często osłabiają rośliny, przyczyniając się do ich chorób.

W warszawskich ogródkach najczęściej spotkać można mrówki, komary, mszyce oraz pędraki. Mszyce są dość łatwe do rozpoznania – to niewielkie owady, zwykle czarnego lub zielonego koloru, które licznie pokrywają łodygi roślin.

Trudniejsze do rozpoznania mogą być pędraki, larwy owadów żukowatych. Te białe larwy bywają trudne do zauważenia, ponieważ długi czas pozostają pod ziemią. Na pozbycie się tych szkodników stosuje się odpowiednie preparaty owadobójcze.

Jak samemu przeprowadzić dezynsekcję w Warszawie?

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z robakami, które polecane są jako skuteczne i niewymagające dużych przygotowań do zabiegów dezynsekcji.

Największą popularnością cieszą się pułapki i trutki, środki na owady w płynie lub koncentracie, który należy rozrobić w odpowiednich proporcjach w przeznaczonym do tego sprzętem, a także urządzenia, które emitując nieznośne dla owadów zapachy czy dźwięki zmuszają je do opuszczenia pomieszczeń , chociaż te ostatnie sprawdzają się coraz mniej. 

Bez specjalistycznego sprzętu do dezynsekcji możesz ograniczyć ilość owadów i odkazić mieszkanie, jednak nie daje to pewności, że insekty znów się nie pojawią. Żeby samodzielnie przeprowadzić skuteczną dezynsekcję, będzie Ci potrzebne odpowiednie urządzenie, na przykład zamgławiacz ULV SK-L do pomieszczeń mieszkalnych.

Nie musisz zajmować się tym samemu – wystarczy zgłosić się do profesjonalnej firmy dezynsekcyjnej, która dysponuje wszelkimi niezbędnymi narzędziami deratyzatora. 

Bezpieczne metody dezynsekcji domowej. Czy takie w ogóle istnieją? Czy domowe sposoby są skuteczne?

Domowe sposoby na owady okazują się skuteczne głównie jako profilaktyka. Regularne sprzątanie mieszkania, jego dokładne czyszczenie, częste pozbywanie się odpadów czy właściwe przechowywanie produktów spożywczych (np. słoikach) może zapobiec pojawieniu się owadów w mieszkaniu.

Kiedy jednak już się w nim znajdą, i to niekoniecznie przez zaniedbania higieniczne, domowe sposoby zwalczania robaków nie zawsze okazują się w pełni skuteczne.

Profesjonalna dezynsekcja może wydawać się wymagająca czy wręcz niepokojąca, w tym dla rodzin z małymi dziećmi i zwierzętami domowymi, jednak warto wiedzieć, że jest to mylne odczucie.

Profesjonalne zabiegi dezynsekcji mieszkań są przeprowadzane z użyciem środków całkowicie bezpiecznych dla ludzi w każdym wieku, w tym osób starszych czy małych dzieci, a także zwierząt domowych. Mowa o pyretroidach, która min. zabezpieczają warzywa i owoce, które zwykle kupujemy, myjemy wodą z kranu i zjadamy, po czym nic się nam nie dzieje.

Dlatego nie warto z nimi zwlekać – robaki szybko się rozmnażają!

Jak wybrać odpowiednią firmę dezynsekcyjną w Warszawie?

Do usługi dezynsekcji warto wybrać przede wszystkim firmę doświadczoną z opiniami, dysponującą profesjonalnym sprzętem i oferującą kilka metod walki z owadami. Lata doświadczenia przekładają się na wiedzę, w tym między innymi co do doboru skutecznych środków zwalczania konkretnych rodzajów robaków. Oferta dezynsekcji różnych metod pozwala dobrać odpowiednią do sytuacji, a w razie potrzeby połączyć ich działanie dla pełnej skuteczności tj. zintegrowane metody IPM.

Dezynsekcja Warszawa przeprowadzana przez firmę DDD, Prusator to gwarancja skuteczności dzięki profesjonalnym narzędziom, nowoczesnym metodom dezynsekcji, zwalczania owadów i dużemu doświadczeniu pracowników.

Skuteczne, bezpieczne i dyskretne zabiegi dezynsekcji firma przeprowadza na terenie całej Warszawy i okolicach aglomeracji miejskiej Warszawy. Prusator proponuje usuwanie wszelkich owadów, jakie osiedlają się w domach, mieszkaniach, czy firmach w tym mrówek, gryzków, szubaków, moli, rybików, pluskiew domowych, prusaków czy karaluchów.

Kiedy warto zwrócić się o pomoc do firmy zajmującej się Dezynsekcją, Dezynfekcją, Deratyzacją?

Kiedy ludzie zauważają robaki w swoich mieszkaniach, zwykle najpierw próbują zwalczyć je domowymi sposobami dezynsekcji lub sięgając po chemiczne preparaty dostępne w sklepach chemicznych.

Często okazuje się to nieskuteczne i trujące dla nas, w tym na przykład w sytuacjach, gdy owady dostają się do domu szczelinami i trudno ustalić, gdzie dokładnie żyją. Jeśli spotykasz w swoim domu robaki, zwłaszcza jeśli ma to miejsce nie po raz pierwszy, nie trać czasu. Od razu zwróć się o pomoc do profesjonalnej firmy DDD, która szybko zażegna problem na długo i kompleksowo. 

Usługi dezynsekcji bywają potrzebne nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale również w częściach wspólnych spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, budynkach firmowych, biurach czy nawet placówkach edukacyjnych tj. szkoły, przedszkola, żłobki.

Robaki są nie tylko niemile widzianym, ale także i potencjalnie niebezpiecznym towarzyszem ze względu na ryzyko przenoszonych chorób. Domowe sposoby zawodzą często w walce z robakami, które szybko się rozprzestrzeniają i rozmnażają. Im szybciej na miejsce wkroczy profesjonalna firma dezynsekcyjna, tym szybciej robaki znikną na dobre z naszego otoczenia.